RAPORT

Pogarda

Ponad trzy tony narkotyków dryfowało po Pacyfiku. Policja przejęła przesyłkę

Narkotyki przechwycił okręt marynarki wojennej (fot. New Zealand Defence Force)
Narkotyki przechwycił okręt marynarki wojennej (fot. New Zealand Defence Force)

Najnowsze

Popularne

Niecodzienne znalezisko padło łupem nowozelandzkiej policji. Przejęła ona 3,2 tony kokainy, którą na pływającym punkcie tranzytowym międzynarodowym pozostawił syndykat zajmujący się przemytem narkotyków.

Kibole GKS Jastrzębie terrorem przymuszali ludzi, aby handlowali dla nich dopalaczami

Kolejnych sześć osób usłyszało zarzuty w śledztwie CBŚP w sprawie gangu kiboli GKS Jastrzębie. Banda ta zdominowała handel dopalaczami w mieście....

zobacz więcej

Choć nie dokonano jeszcze żadnych aresztowań, policja stwierdziła, że zadała cios finansowy wszystkim zaangażowanym w nielegalny proceder – od południowoamerykańskich producentów narkotyków po ich dystrybutorów. Według władz policyjna operacja doprowadziła do największej w historii Nowej Zelandii konfiskaty narkotyków.


Szef nowozelandzkiej policji przekazał, że kokaina została przechwycona przez okręt marynarki wojennej, który wysłano na obszar, gdzie unosił się towar. Po dostarczeniu przejętej kokainy do Nowej Zelandii, została ona zniszczona.


W ocenie Costera 3,2 tony kokainy było warte ponad 450 mln dol. amerykańskich i prawdopodobnie docelowo towar miał trafić do Australii.

– Uważamy, że była to ilość kokainy wystarczająca do zaspokojenia potrzeb australijskiego rynku na około jeden rok i było to więcej niż Nowa Zelandia wykorzystałaby w ciągu 30 lat – powiedział przedstawiciel policji.


Zobacz także: Ukraińskie służby walczą z narkotykami docierającymi w rejony frontu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej