RAPORT

Pogarda

Suski: Szanse na otrzymanie pieniędzy z KPO są niewielkie

Marek Suski (fot. PAP/Piotr Nowak)
Marek Suski (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Poseł PiS Marek Suski ocenił, że Polska ma niewielkie szanse na otrzymanie unijnych funduszy na Krajowy Plan Odbudowy. Jego zdaniem należy się spodziewać, że po zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym Komisja Europejska przedstawi kolejne warunki.

Minister ds. Unii Europejskiej: Pieniądze z KPO pod koniec roku

Myślę, że realnym terminem otrzymania środków jest trzeci–czwarty kwartał tego roku – powiedział w opublikowanym w „Polsce” wywiadzie minister ds....

zobacz więcej

W Polskim Radiu 24 Marek Suski wskazywał, że władze Unii Europejskiej nie sprzyjają polskiemu rządowi i nie mają powodów, aby go wspierać.


– Mam wrażenie, że cokolwiek byśmy zrobili to i tak jesteśmy tam nielubiani i szanse na to, że to KPO nam dadzą są niewielkie, ponieważ tam jest doktryna – zagłodzić Polskę – stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości.


– Już wiele miesięcy temu było powiedziane, że spełniliśmy wszystkie wymogi, mieliśmy dostać pieniądze. Ursula von der Leyen mówiła, że Polska jest czołówce krajów zachowujących się humanitarnie i trzeba Polskę wesprzeć – podkreślił polityk.


Dodał, że „później usłyszała (Ursula von der Leyen - przyp.red), że jak zatwierdzi te pieniądze, to będzie wniosek o jej odwołanie”. 


Takie wnioski, jak się później okazało, formułowały osoby mające kłopoty z powodu toreb i walizek pieniędzy przyjmowanych za załatwianie spraw – zaznaczył.


– Zostaliśmy pochwaleni za wykorzystywanie środków, do rozliczeń nie było uwag – mówiono, że Polska jest liderem transparentności i wykorzystywania środków, ale okazuje się, że nie, choć praworządność miała dotyczyć sposobu rozliczania – podkreślił polityk PiS. 


Sejm ma dziś głosować nad poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Ustawa ma odblokować dla naszego kraju środki z Krajowego Planu Odbudowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej