RAPORT

Pogarda

Tuż po trzęsieniu ziemi syryjski reżim zbombardował miasto

„Bezduszny i haniebny atak” (fot. PAP/EPA/SANA HANDOUT)
„Bezduszny i haniebny atak” (fot. PAP/EPA/SANA HANDOUT)

Najnowsze

Popularne

Siły reżimu Baszara el-Asada zbombardowały miasto, będące w rękach antyrządowych syryjskich rebeliantów, natychmiast po wystąpieniu trzęsienia ziemi – poinformował rząd Wielkiej Brytanii.

Śmiertelne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Rośnie liczba ofiar. Polacy uratowali 10. osobę [WIDEO]

Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii przekroczyło 8600 osób – podały w środę rano służby...

zobacz więcej

Brytyjska posłanka Alicia Kearns przekazała, że siły rządowe dokonały „prawdziwie bezdusznego i haniebnego ataku” na miasto Mari na północnym zachodzie Syrii. 

  

– Pani Kearns absolutnie słusznie zwróciła uwagę na całkowicie nieakceptowalne bombardowanie terytoriów natychmiast po wystąpieniu tej katastrofy naturalnej – skomentował minister spraw zagranicznych James Cleverly, cytowany przez Sky News. 

  

– Niestety, ukazuje to długoterminowy wzorzec zachowania reżimu Asada, reżimu, który potępiamy, na który nałożyliśmy sankcje i będziemy pracować nad kolejnymi, razem z naszymi międzynarodowymi przyjaciółmi i partnerami, aby spróbować zapobiec podobnemu zachowaniu w przyszłości – oświadczył Cleverly. 

  

Poniedziałkowe trzęsienie ziemi spowodowało olbrzymie zniszczenia w Turcji i Syrii, w której od lat trwa wojna domowa. 

Na terytoriach zajmowanych przez antyrządowych rebeliantów w wyniku trzęsienia ziemi i następujących po nim wstrząsów wtórnych zginęło 1280 osób, a 2600 zostało rannych – poinformowała organizacja ratunkowa Białe Hełmy. 

 

W oświadczeniu podkreślono, że oczekuje się, iż liczby te znacznie wzrosną, a kilkaset rodzin, ponad 50 godzin po trzęsieniu ziemi, nadal znajduje się pod gruzami. Syryjska agencja SANA przekazała, że w prowincjach będących w rękach reżimu odnotowano 812 ofiar śmiertelnych i 1449 rannych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej