RAPORT

Pogarda

„Nie zostawimy seniorów bez wsparcia”. Rekordowe podwyżki emerytur

Niemal każdy emeryt dostanie na rękę więcej od 200 do 400 zł (fot. Shutterstock/vivooo)
Niemal każdy emeryt dostanie na rękę więcej od 200 do 400 zł (fot. Shutterstock/vivooo)

Najnowsze

Popularne

Od 1 marca wszyscy emeryci otrzymają rekordową podwyżkę o 14,8 proc., nie mniejszą niż 250 zł brutto. Minimalna emerytura wyniesie 1588 zł – zapowiada premier Mateusz Morawiecki w środowym „Super Expressie”. Nadal będziemy robić wszystko, aby zapewnić każdemu emerytowi godne życie – dodaje.

Rząd o emeryturach. „10 lat temu koalicja PO-PSL wystawiła wyrok” [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem stabilnej polityki społecznej – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej przypomniał,...

zobacz więcej

„To prawie dwa razy więcej niż za czasów Donalda Tuska” – dodał wskazał premier Morawiecki. Zapowiedział, że niemal każdy emeryt w Polsce dostanie miesięcznie na rękę od 200 do 400 zł więcej.


„Z takim wsparciem inflacja będzie ciążyć mniej. A już w tym roku ceny powinny się ustabilizować” – poinformował Morawiecki.


„Seniorzy są dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oczkiem w głowie. Konsekwentna waloryzacja świadczeń, emerytura bez podatku, 13. i 14. emerytury – to konkretne sprawy, o które zadbaliśmy. Od 2015 r. sytuacja polskich seniorów zmieniła się nie do poznania. I nadal będziemy robić wszystko, aby zapewnić każdemu emerytowi godne życie” – zadeklarował szef rządu.


Zobacz także: 14. emerytura także w tym roku? „Środki zabezpieczone”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej