RAPORT

Pogarda

Uprawiali seks na wieży, nagrania z monitoringu trafiły do sieci. Jest wyrok

Wieża widokowa w Świętnie (fot. UM Wolsztyn)
Wieża widokowa w Świętnie (fot. UM Wolsztyn)

Najnowsze

Popularne

Dwie pary uprawiały seks na wieży widokowej w Świętnie (woj. wielkopolskie) nie zdając sobie sprawy z tego, że robią to pod czujnym okiem kamer monitoringu, należącego do urzędu miejskiego w Wolsztynie. Filmiki, na których widać miłosne igraszki, wyciekły do sieci za sprawą urzędnika. Wyrok w tej sprawie zapadł właśnie w wolsztyńskim sądzie.

Seks na wieży widokowej. Nagrania z miejskich kamer wyciekły do sieci

Na wieży widokowej w Świętnie pod Wolsztynem dochodziło już do miłosnych igraszek. Okazało się, że dwa ostatnie akty seksualne zostały nagrane – na...

zobacz więcej

O tej sprawie głośno było w lipcu 2020 roku. Z wolsztyńskiego ratusza wyciekły do sieci nagrania z kamer monitoringu, zamontowanych na wieży widokowej w Świętnie. Na filmikach widać było dwie uprawiające seks pary. 

 

Burmistrz Wolsztyna oświadczył wtedy, że „wydostał się fragment zapisu z wewnętrznego monitoringu wizyjnego należącego do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie”. Dodał, że „zostały już wdrożone niezbędne procedury celem wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości”. 

  

Szybko zwolniono pracownika działu informatyki. Burmistrz zatrudnił nowego inspektora ochrony danych, bo poprzedni został zwolniony. 

 

Śledztwo ws. rozpowszechniania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody wszczęła prokuratura. W listopadzie 2020 r. śledczy postawili byłemu urzędnikowi wolsztyńskiego urzędu Damianowi S. zarzuty. W czerwcu 2021 r. prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. 

Pod koniec stycznia br. w Sądzie Rejonowym w Wolsztynie zapadł wyrok; były urzędnik, który sam przyznał się do winy, został skazany za rozpowszechnianie filmików na cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wyrok nie jest prawomocny. 

 

Media podają, że dwóm parom, które uprawiały seks na wieży widokowej, nie postawiono żadnych zarzutów. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej