RAPORT

Pogarda

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Jest areszt dla 42-latka

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali 42-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie 77-letniego rowerzysty w pow. grójeckim. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku i ukrywał się. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

Ciało kobiety w spalonym garażu. Śledczy nie dali się zwieść [WIDEO]

zobacz więcej

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu nadkom. Agnieszka Wójcik poinformowała, że mężczyzna ukrywał się w Mińsku Mazowieckim, gdzie został zatrzymany. Jak się okazało, sprawca nie miał uprawnień do kierowania.


Mężczyzna ukrywał się także przez organami ścigania w związku z niestawieniem się do jednostki penitencjarnej z przerwy w wykonywaniu kary. 

  

W poniedziałek w grójeckiej prokuraturze 42-letni mieszkaniec pow. rawskiego usłyszał zrzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.


Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

  

Wypadek w Dalboszku

Do bazy trafiło DNA podejrzanego o uszkodzenie pojazdu. To sprawca ataku sprzed 5 lat?

Po ponad 5 latach suwalskim policjantom udało się na podstawie badań DNA ustalić sprawcę brutalnego pobicia, do którego doszło wówczas w centrum...

zobacz więcej

Wypadek wydarzył się 29 stycznia wieczorem na drodze powiatowej w Dalboszku w gminie Mogielnica. Potrącony przez samochód 77-letni rowerzysta zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. 

  

Rzeczniczka grójeckiej policji podkreśliła, że policjanci, którzy pracowali nad sprawą, wykonali żmudną pracę, by ustalić osobę odpowiedzialną za wypadek i ucieczkę.


– Sprawa była trudna, bo miejsce, w którym doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty, to teren wiejski, nieobjęty monitoringiem. Nie było też żadnych naocznych świadków – przekazała nadkom. Wójcik. 


Na podstawie zabezpieczonych dowodów, jakimi były niewielkie fragmenty wyposażenia pojazdu ustalono, że w zdarzeniu brał udział samochód osobowy. Dzięki innym czynnościom operacyjnym wytypowano markę pojazdu.


– Policjanci typowali kolejno osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Przeanalizowali kilkaset samochodów, zarejestrowanych w bazach danych. Analizie zostały poddane pojazdy nie tylko z terenu powiatu grójeckiego, ale też ościennych – powiedziała policjantka. 

Komendant główny PSP: Spod gruzów w Turcji wydobyto 13-letnią dziewczynkę. To 9. osoba ocalona

Strażakom w Turcji udało się wydobyć spod gruzów kolejną, 9. już żywą osobę - 13-letnią dziewczynkę - poinformował w środę nad ranem komendant...

zobacz więcej

 W efekcie mundurowi dotarli do mężczyzny, który mógł mieć związek z wypadkiem. Jak się później okazało, w ubiegłym roku kupił on samochód, którego nie zarejestrował.


Grójeccy kryminalni przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zatrzymali ukrywającego się mężczyznę w Mińsku Mazowieckim. 

 

– Dowody, które policjanci zabezpieczyli w tej sprawie oraz inne zebrane informacje składały się jedną spójną całość. Jak ustalono, kierowca w dniu zdarzenia jechał osobowym mitsubishi – powiedziała rzeczniczka.


Dodała, że samochód, który brał udział w wypadku, podejrzany pozostawił na posesji znajomego w jednej z miejscowości w województwie mazowieckim. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej