RAPORT

Pogarda

Wkrótce decyzja MEiN ws. zakazu korzystania ze smartfonów w szkołach

Eksperci alarmują, że polskie dzieci są uzależnione od smartfonów (fot. Shutterstock/BearFotos)
Eksperci alarmują, że polskie dzieci są uzależnione od smartfonów (fot. Shutterstock/BearFotos)

Najnowsze

Popularne

Wkrótce ma zapaść decyzja w sprawie wprowadzenia zakazu używania smartfonów w polskich szkołach. Na takie rozwiązanie zdecydowały się już m.in. Francja, Hiszpania, Grecja czy Portugalia. Nowe technologie w szkole mają służyć uczniom, rozwijać ich, a nie im szkodzić – powiedziała „Naszemu Dziennikowi” Adrianna Całus-Polak, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki.

„Dzieci w sieci”. Wyjątkowy reportaż już dziś [WIDEO]

Komputery i telefony komórkowe miały nam ułatwiać życie, ale mogą powodować uzależnienie. Dlaczego dzieci tak polubiły cyberświat? Jak je przekonać...

zobacz więcej

Całus-Polak podkreśliła, że „na prośbę ministra Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki przeprowadziła konsultacje w całej Polsce w sprawie korzystania z telefonów komórkowych i innych rozwiązań technologicznych przez uczniów i przedstawiła swoje rekomendacje ministrowi, który się z nimi zapoznał”.


Eksperci alarmują, że polskie dzieci są uzależnione od smartfonów. Dlatego razem z rodzicami, a także z młodzieżą apelują o wprowadzenie zakazów korzystania z tych urządzeń w szkołach” – pisze „Nasz Dziennik”. I przypomina, że na takie rozwiązania zdecydowały się m.in. Francja, Hiszpania, Grecja czy Portugalia.


„Polskie Ministerstwo Edukacji i Nauki rozważa tę propozycję. Wkrótce ma zapaść decyzja w tej sprawie” – pisze gazeta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej