RAPORT

Pogarda

Instagram zmuszony do usunięcia treści influencerów reklamujących alkohol

W sumie orzeczenie dotyczy 37 publikacji (fot. Getty Images)
W sumie orzeczenie dotyczy 37 publikacji (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Francuski wymiar sprawiedliwości, na wniosek stowarzyszenia Addictions France, nakazał Instagramowi usunięcie treści influencerów, którzy „nielegalnie reklamują” napoje alkoholowe – poinformowała agencja AFP.

Mama Ginekolog przyjmuje znajomych poza kolejnością? NFZ żąda wyjaśnień

Popularna influencenka Mama Ginekolog przyznała się w nagraniu w mediach społecznościowych, że w swoim gabinecie regularnie przyjmuje znajome...

zobacz więcej

W sumie orzeczenie dotyczy 37 publikacji rozpowszechnianych przez około 20 różnych influencerów, mających łącznie ponad 5 mln subskrybentów, podała agencja.


Stowarzyszenie Addictions France nazwało decyzję historycznym zwycięstwem przeciwko sponsorowaniu alkoholu online. Poinformowało też, że od półtora roku kontaktowało się ono z influencerami w celu usunięcia materiałów promujących alkohol i spotykało się z różnymi reakcjami.


Według orzeczenia materiały muszą ograniczać się do treści informacyjnych i nie mogą zawierać skojarzeń na przykład ze świętowaniem. Wyrok nakazuje również Mecie dostarczenie Addictions France prawdziwych tożsamości influencerów (imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, numery telefonów)” – informuje AFP.


Grupa Meta, która jest właścicielem Instagrama, poinformowała o wdrożeniu decyzji sądu i zapowiedziała odwołanie się od niej. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej