RAPORT

Pogarda

Sześciolatek postrzelił nauczycielkę, inną dusił

Do strzelaniny w szkole Richneck doszło 7 stycznia (fot. Jay Paul/Getty Images)
Do strzelaniny w szkole Richneck doszło 7 stycznia (fot. Jay Paul/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Sześcioletni uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej z amerykańskiego stanu Wirginia, który w styczniu postrzelił swoją nauczycielkę, miał też dusić inną nauczycielkę – podała agencja Associated Press, powołując się na zawiadomienie złożone przez adwokata.

Ciało kobiety w spalonym garażu. Śledczy nie dali się zwieść [WIDEO]

zobacz więcej

Do incydentu doszło w szkole podstawowej Richneck w Newport News. Diane Toscano, adwokat Abby Zwerner, poinformowała, że zamierza pozwać okręgowe władze zarządzające szkolnictwem. Ma to związek z 6-letnim uczniem, który 7 stycznia postrzelił nauczycielkę. Kobieta trafiła do szpitala w stanie krytycznym, z obrażeniami zagrażającymi życiu.


Prawniczka podniosła, że już wcześniej chłopiec sprawiał problemy wychowawcze – używał wulgarnych słów w stosunku do nauczycieli czy bił inne dzieci pasem.


Zwerner opowiedziała, że uczeń najpierw zniszczył jej telefon, za co został zawieszony na jeden dzień, a gdy wrócił do szkoły, postrzelił ją z pistoletu kaliber 9 mm. Inna nauczycielka potwierdziła, że z 6-latkiem były problemy. Ją kilka miesięcy wcześniej zaatakował od tyłu i próbował dusić, zanim został odciągnięty. – Przez resztę roku nie czułam się bezpiecznie – powiedziała.


Agencja AP podaje, że po próbie duszenia chłopiec został przeniesiony do innej klasy, zaś po strzelaninie trafił do placówki medycznej, ale nie sprecyzowano jakiej.


Toscano przekazała, że Zwerner zarzuca władzom szkoły Richneck zaniedbania. Dyrekcja placówki miała zlekceważyć bowiem jej i innych osób obawę, że 6-latek może posiadać broń.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej