RAPORT

Pogarda

Media: Informacja o planowanej wizycie Zełenskiego w Brukseli wyciekła z gabinetu Metsoli

Biuro Roberty Metsoli odpowiedzialne za wyciek informacji związanych z wizytą Zełenskiego (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)
Biuro Roberty Metsoli odpowiedzialne za wyciek informacji związanych z wizytą Zełenskiego (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Według portalu Politico gabinet przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli odpowiada za wyciek do mediów informacji, które dotyczyły planowanej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Brukseli. Wg Politico były szef sztabu Metsoli, a obecnie sekretarz generalny Europarlamentu Alessandro Chiocchetti zwołał spotkanie wszystkich grup parlamentarnych, aby poinformować ich o planowanej wizycie.

Zełenski uda się do Brukseli? To byłaby pierwsza wizyta w Europie od roku

Prezydent Ukrainy może wciąć udział w unijnym szczycie w czwartek w Brukseli – poinformowała włoska gazeta „La Stampa”. Nie jest wykluczony także...

zobacz więcej

W tym tygodniu media obiegła informacja, że Zełenski może spotkać się w Brukseli na szczycie UE z przywódcami państw Unii Europejskiej.


– To przykre, że takie informacje wypływają do mediów przed oficjalnym ogłoszeniem. Chodzi o kwestie bezpieczeństwa – powiedział PAP unijny dyplomata. Sprawę opisał brukselski portal Politico. Jak przekazał, urzędnicy gabinetu szefowej PE Metsoli „popełnili poważny błąd, dzieląc się wiadomościami o planowanej podróży w poniedziałek, podsycając obawy dotyczące bezpieczeństwa”.


– Według kilku osób poinformowanych o dyskusjach, trwają przygotowania do przyjęcia prezydenta Ukrainy w czwartek, a Zełenski ma spotkać się z szefami państw i rządów UE na posiedzeniu Rady Europejskiej. Wystąpi on również na nadzwyczajnej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego – podał portal.


Grupa Europejskiej Partii Ludowej nawet napisała na Twitterze o wizycie Zełenskiego, ale później usunęła ten post. O jego usunięcie – jak wynika z nieoficjalnych informacji – miał zaapelować do EPL gabinet Metsoli. Wg Politico były szef sztabu Metsoli, a obecnie sekretarz generalny Europarlamentu Alessandro Chiocchetti zwołał spotkanie wszystkich grup parlamentarnych, aby poinformować ich o planowanej wizycie.


Poproszony o komentarz rzecznik Metsoli przekazał, że „nie może potwierdzić” tych informacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej