RAPORT

Pogarda

CPK pozyskuje kolejne nieruchomości [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Spółka Centralny Port Komunikacyjny pozyska kolejne nieruchomości, którymi będzie dysponować w ramach programu dobrowolnych nabyć. Spółka podpisała umowę w tej sprawie z Krajowym Zasobem Nieruchomości i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa – informuje TVP3 Warszawa.

Będą kolejne inwestycje. Ustawa budżetowa z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2023 r. – poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Budżet zakłada dochody na poziomie...

zobacz więcej

Przekazany przez Krajowy Zasób Nieruchomości grunt w Parzniewie o łącznej powierzchni 4,5 hektara jest położony około 2,5 km od Pruszkowa i 17 km od centrum Warszawy. Dotychczas KZN przekazał spółce CPK w sumie ponad 26 ha nieruchomości. 


Z kolei wtorkowe porozumienie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa obejmuje 15 nieruchomości o łącznej powierzchni niemal 370 ha, które trafią do depozytu CPK. Działki znajdują się na terenie ośmiu gmin w promieniu 100 km od projektowanego lotniska CPK i będą oferowane zainteresowanym zamianą rolnikom przystępującym do PDN. Przedstawiciele spółki CPK przekonują, że w ciągu ostatnich miesięcy lawinowo rośnie zainteresowanie PDN. 


Ilu chętnych?


Dotychczas do udziału w programie zgłosiło się prawie 800 właścicieli, a etap wykonywania operatów szacunkowych, składania ofert, negocjacji, podpisywania protokołów uzgodnień i zawierania umów dotyczy powierzchni prawie 2100 hektarów z obszaru planowanej lokalizacji lotniska. Przystępujący do Programu Dobrowolnych Nabyć właściciel dostaje 140 proc. wartości budynku i 120 proc. wartości gruntu – wskazuje TVP3 Warszawa.


Pierwsze zasadnicze prace związane z budową lotniska w Baranowie mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Port ma obsłużyć pierwszych pasażerów w 2028 roku.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej