RAPORT

Pogarda

Do bazy trafiło DNA podejrzanego o uszkodzenie pojazdu. To sprawca ataku sprzed 5 lat?

Suwalczanin usłyszał już zarzut pobicia (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Suwalczanin usłyszał już zarzut pobicia (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Po ponad 5 latach suwalskim policjantom udało się na podstawie badań DNA ustalić sprawcę brutalnego pobicia, do którego doszło wówczas w centrum Suwałk (Podlaskie). 29-latek wpadł, bo został niedawno zatrzymany za uszkodzenie samochodu.

Miał 0,7 promila i przyjechał autobusem szkolnym po dzieci

63-letni kierowca autobusu szkolnego przyjechał po dzieci do miejscowości Rychnowy (woj. pomorskie) nietrzeźwy. Nie wykonał kursu z uczniami....

zobacz więcej

Suwalskim policjantom udało się rozwiązać sprawę brutalnego pobicia, do którego doszło w 2017 roku. W centrum Suwałk został pobity 23-latek, który  trafił do szpitala. Wówczas zgromadzony materiał dowodowy nie pozwolił na przedstawienie nikomu zarzutów. 


Policjanci zabezpieczyli wtedy na miejscu między innymi materiał biologiczny napastnika, który został wprowadzony do policyjnej bazy danych. Niedawno DNA podejrzanego o uszkodzenie pojazdu trafiło do tej samej bazy danych. 


Policja poinformowała, że profil biologiczny podejrzanego 29-latka pasuje do profilu sprawcy pobicia sprzed ponad 5 lat. Suwalczanin usłyszał już zarzut pobicia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej