RAPORT

Pogarda

Miał 0,7 promila i przyjechał autobusem szkolnym po dzieci

Kierowca miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Kierowca miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Najnowsze

Popularne

63-letni kierowca autobusu szkolnego przyjechał po dzieci do miejscowości Rychnowy (woj. pomorskie) nietrzeźwy. Nie wykonał kursu z uczniami. Uniemożliwiła mu to policja po tym, jak badanie trzeźwości mężczyzny wykazało u niego ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie – podała lokalna policja.

Pijana biegała po torach. Wracała do domu po kłótni z mężem

Policjanci zatrzymali nad ranem pijaną turystkę biegnącą torowiskiem z Zakopanego. Kobieta tłumaczyła, że po kłótni z mężem postanowiła wrócić do...

zobacz więcej

To podczas poniedziałkowej policyjnej akcji kontroli trzeźwości kierowców przewożących pasażerów, w autobusach szkolnych i rejsowych oraz busach, sprawdzono 63-latka, który autobusem szkolnym przyjechał przed godziną 7 rano po dzieci do miejscowości Rychnowy w powiecie człuchowskim.


„Kierowca miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie, nie pojechał już dalej, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności” – podały służby prasowe pomorskiej policji.


W ramach akcji „Transport zbiorowy” prowadzonej w całym woj. pomorskim człuchowscy policjanci z ruchu drogowego skontrolowali jeszcze 17 innych autobusów i pojazdów przewożących pasażerów. Oprócz trzeźwości kierowców sprawdzali uprawnienia kierujących i stan techniczny samochodów. Nie mieli uwag.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej