RAPORT

Pogarda

Mata i marihuana. Postępowanie umorzone

Sąd umorzył postępowanie ws. rapera Maty (fot. teledysk YT Maty)
Sąd umorzył postępowanie ws. rapera Maty (fot. teledysk YT Maty)

Najnowsze

Popularne

W styczniu ubiegłego roku znany raper został zatrzymany wraz ze znajomym na Górnym Mokotowie w związku z posiadaniem 1,45 grama marihuany. 7 lutego bieżącego roku sąd rejonowy umorzył postępowanie – informuje portal vibez.pl.

Raper Mata stanie przed sądem. Jest uzasadnienie prokuratury

Trzy lata więzienia grozi Michałowi M., raperowi znanemu jako Mata, za posiadanie narkotyków. W czerwcu Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów...

zobacz więcej

W listopadzie ubiegłego roku portal Gazeta.pl ujawnił treść aktu oskarżenia przeciwko Macie. 


Prokurator podtrzymywał, iż Michała M. należy skazać, gdyż „wymagają tego względy wychowawcze oraz zapobiegawcze, a w szczególności pożądane jest ukształtowanie u oskarżonych postawy akceptowanej społecznie”.


Wniosek o umorzenie postępowania złożył obrońca, który powoływał się na znikomą szkodliwość społeczną czynu. „To sprawa, która nie zasługuje na uwagę prokuratury regionalnej. Oskarżeni nie sprawiali żadnych trudności. Złożyli zeznania. Wyrazili skruchę. (...) To były środki przeznaczone na własny użytek. Akt oskarżenia jest tendencyjny. Powody są pozamerytoryczne” – argumentował adwokat cytowany przez portal vibez.pl. 


7 lutego sąd umorzył postępowanie przeciwko Michałowi M. oraz Michałowi Sz. 


– Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sad rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia, prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie – mówi portalowi tvp.info rzeczniczka prokuratury okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej