RAPORT

Pogarda

„Hejter opłacany przez Hołownię”. Tomasz Lis wezwany do zaniechania naruszeń dóbr osobistych

Tomasz Lis (fot. arch.PAP/Stach Leszczyński)
Tomasz Lis (fot. arch.PAP/Stach Leszczyński)

Najnowsze

Popularne

Wrocławski przedsiębiorca Aleksander Twardowski poinformował o wysłaniu do Tomasza Lisa pisma z wezwaniem do zaniechania naruszeń dóbr osobistych. Chodzi o wpis publicysty i byłego redaktora naczelnego „Newsweeka” w mediach społecznościowych, w którym nazwał Twardowskiego „wynajmowanym przez otoczenie Hołowni hejterem”.

Tusk nie ma programu, ale marzy o władzy... i rozdaje stołki

zobacz więcej

Twardowski opublikował na Twitterze pismo swojego pełnomocnika, które – jak przekazał – zostało już wysłane do Tomasza Lisa. 

 

Czytamy w nim, że przedsiębiorca domaga się usunięcia wpisu dziennikarza z 25 stycznia o następującej treści: „Wynajmowany przez otoczenie Hołowni hejter Twardowski przez miesiące obrażał ludzi, opluwał, insynuował i rzucał oszczerstwami. Dziś spływają za to rachunki”. 

 

Wrocławski przedsiębiorca wzywa też Lisa do umieszczenia na jego twitterowym profilu wpisu z przeprosinami, który będzie widoczny przez co najmniej tydzień. Jeśli Lis nie spełni żądań Twardowskiego, ten zapowiada skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. 

 

Tomasz Lis pytany przez serwis Press.pl o sprawę stwierdził, że „nie będzie komentować poczynań tego typka”. 

  

Serwis podaje, że Aleksander Twardowski jest przedsiębiorcą i felietonistą, który współpracował m.in. z „Gazetą Wyborczą” i Liberte.pl.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej