RAPORT

Pogarda

Zespół kontrolny zajmie się sprawą Mamy Ginekolog. Jest komentarz rzecznika WUM

Najnowsze

Popularne

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong zwrócił się do władz spółki Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka (UCZKiN) z pytaniem, jakie działania zostaną podjęte w sprawie lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej. To efekt zamieszania, jakie znana influencerka wywołała swoją wypowiedzią: przyznała, że poza kolejnością przyjmuje znajomych i członków rodziny. Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przekazało WUM, że powoła zespół kontrolny.

Były rektor WUM: Mieszanie medycyny z polityką i granie na emocjach, to złe rozwiązanie

Każdy z przypadków błędów i zaniedbań prowadzących do śmierci kobiety ciężarnej lub rodzącej „wymaga bardzo szczególnej i drobiazgowej analizy,...

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Jarosław Kulczycki, lekarka Nicole Sochacki-Wójcicka odbywa specjalizację z ginekologii w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w trybie rezydenckim. 

  

Kłopoty Mamy Ginekolog


– UCZKiN jest spółką, nad którą WUM sprawuje kontrolę właścicielską. Rektor WUM Zbigniew Gaciong zwrócił się do władz spółki UCZKiN o wyjaśnienia dotyczące kroków, jakie zostaną podjęte w sprawie lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej. W odpowiedzi otrzymanej od zarządu spółki UCZKiN czytamy, że zostanie powołany zespół kontrolny, a wyniki jego prac przekazane do NFZ i pracownikom UCZKiN – przekazał Kulczycki. 

  

Chodzi o sprawę influencerki znanej jako Mama Ginekolog. Kilka dni temu na Instagramie przyznała, że przyjmuje w gabinecie swoją rodzinęi znajome poza kolejką. 

  

W poniedziałek do sprawy odniósł się Narodowy Fundusz Zdrowia

 

Czytaj więcej: Tarapaty influencerki. „Dobrze, że NFZ i Izba Lekarska zajęły się Mamą Ginekolog” [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej