RAPORT

Pogarda

Znaleziono zmumifikowane zwłoki. To zaginiona 42 lata temu alpinistka

Zwłoki 20–letniej kobiety zachowały się w dobrym stanie (fot. DEA / PUBBLI AER FOTO/De Agostini via Getty Images)
Zwłoki 20–letniej kobiety zachowały się w dobrym stanie (fot. DEA / PUBBLI AER FOTO/De Agostini via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Grupa amatorów wspinaczki wysokogórskiej z Argentyny odnalazła w zachodniej części tego kraju ciało zaginionej przed prawie 42 laty alpinistki Marty Altamirano. Zwłoki 20–letniej kobiety, jak potwierdziła rodzina, zachowały się w dobrej formie z powodu zamarznięcia.

Zwłoki 23-letniej kobiety w walizce. To znana DJ-ka

Mieszkaniec Teksasu John Poulos został zatrzymany na lotnisku w Panamie. Według kolumbijskiej policja jest sprawcą brutalnego morderstwa swojej...

zobacz więcej

Odnalezienie w Andach poszukiwanej od 1981 r. alpinistki potwierdziła jej siostra Corina w rozmowie z dziennikiem „La Gazeta de Tucuman”. Według niej ciało Marty Altamirano zostało odnalezione na jednym z andyjskich lodowców. 

 

Ciało i ubranie zaginionej, jak wyjaśniła jej siostra, zachowały się w niemal niezmienionej formie od ponad czterech dekad. 


Zwłoki Marty Altamirano zostały znalezione w rejonie szczytu górskiego Mercedario. Po raz pierwszy został on zdobyty w 1934 r. przez polską wyprawę andyjską. 

 

„Jesteśmy szczęśliwi, wiedząc, że wreszcie znalezione zostało ciało naszej siostry poszukiwanej przez tak długi okres” – powiedziała Corina. Dodała, że wydostanie zwłok zaginionej i przetransportowanie ich do miasta San Juan trwało przez kilkanaście dni. 

 

Siostra zaginionej Marty Altamirano była świadkiem jej upadku podczas wspinaczki w Andach w marcu 1981 r. Ślad po ofierze wypadku zaginął po przysypaniu jej śniegiem, a następnie po zawaleniu się części przełęczy, na której doszło do tragicznego zdarzenia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej