RAPORT

Pogarda

Wagnerowcy zabili siekierą swojego dowódcę. Jest nagranie z drona [WIDEO]

Zabrali dowódcę za stodołę i zaczęli wymierzać ciosy siekierą (fot. arch.PAP/EPA/ANDREJ CUKIC, Telegram/rf200_nooow)
Zabrali dowódcę za stodołę i zaczęli wymierzać ciosy siekierą (fot. arch.PAP/EPA/ANDREJ CUKIC, Telegram/rf200_nooow)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska ofensywa w Donbasie skupia się m.in. wokół Bachmutu. Tam na najcięższy kierunek walk skierowano m.in. oddziały grupy Wagnera. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że najemnicy tej formacji nie przepadają za swoimi dowódcami. W ukraińskich kanałach społecznościowych opublikowano drastyczne nagranie przedstawiające egzekucję przywódcy, którego podwładni zabili przy pomocy siekiery.

„Kucharz Putina” potknie się o Bachmut? Zmiana sytuacji na kluczowym odcinku frontu

Z komunikatu ukraińskiego sztabu generalnego można wywnioskować, że rosyjskie wojska próbowały okrążyć Bachmut i odciąć miasto od źródeł...

zobacz więcej

Nagranie pochodzi najprawdopodobniej z drona ukraińskich sił zbrojnych. Widać na nim grupę żołnierzy, którzy niosą swojego dowódcę – najprawdopodobniej rannego w trakcie walk. Po chwili można dostrzec, jak najemnicy unoszą nad jego głową siekierę i zadają kilka ciosów. 

 

Egzekucja bez cienia sympatii 

 

„Istnieje przypuszczenie, że szeregowcy nie darzą swojego dowództwa szczególnie czułymi uczuciami i to jest świetna wiadomość” – podsumowano w opisie nagrania.


UWAGA – materiał zawiera drastyczne sceny!


 

Źródła rosyjskie twierdzą, że najemnicy z grupy Wagnera podejmują ataki w kierunku miejscowości Stupoczky, 15 km na południowy zachód od Bachmutu, a resort obrony Rosji twierdzi, że oddziały ochotnicze” zajęły Mykołajiwkę, 15 km na północny wschód od Bachmutu. Sponsor grupy, biznesmen Jewgienij Prigożyn, zapewnił 2 lutego, że najemnicy zajęli Mykołajiwkę. 

 

Wagnerowcy to oficjalnie: międzynarodowa organizacja przestępcza 

 

Grupa Wagnera to firma powiązana z prokremlowskim biznesmenem Jewgienijem Prigożynem. Od połowy grudnia 2021 r. jest objęta sankcjami UE za tortury, egzekucje i zabójstwa m.in. w Libii, Syrii i Donbasie.


W inwazji na Ukrainę wagnerowcy stanowili dotąd jeden z najważniejszych komponentów rosyjskiej armii. Działali na szczególnie trudnych odcinkach frontu, m.in. w obwodzie donieckim. 

 

W poniedziałek Rada Najwyższa Ukrainy uznała rosyjską najemniczą grupę Wagnera za międzynarodową organizację przestępczą – poinformował deputowany Ołeksij Honczarenko z frakcji Solidarność Europejska. Za przyjęciem stanowiska głosowało 333 parlamentarzystów. 

 

Zobacz także: Grupa Wagnera niezadowolona z Kremla. Były dowódca ujawnia sytuację w formacji 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej