RAPORT

Pogarda

Tarapaty influencerki. „Dobrze, że NFZ i Izba Lekarska zajęły się Mamą Ginekolog” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Zawód zaufania publicznego, jakim jest lekarz, zasługuje na wysokie standardy. Takim na pewno nie jest udawanie określonej specjalizacji w celu osiągnięcia korzyści finansowych – uważa wiceminister środowiska Jacek Ozdoba. Na konferencji prasowej polityk odniósł się do zamieszania wokół influencerki Mamy Ginekolog. Jej sprawą zajmują się NFZ i Okręgowa Izba Lekarska. – Zachowanie Mamy Ginekolog jest skandaliczne i niedopuszczalne – mówiła posłanka Solidarnej Polski Aleksandra Łapiak.

Mama Ginekolog przyjmuje znajomych poza kolejnością? NFZ żąda wyjaśnień

Popularna influencenka Mama Ginekolog przyznała się w nagraniu w mediach społecznościowych, że w swoim gabinecie regularnie przyjmuje znajome...

zobacz więcej

Mama Ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicka, to popularna influencerka. Jej konto w serwisie Instagram jest obserwowane przez ponad 900 tys. użytkowników. 

 

Problemy zaczęły się, gdy wyznała, że poza kolejnością przyjmuje znajomych i członków rodziny.Gdy wokół instagramerki narosły kontrowersje; sprawą zajął się Narodowy Fundusz Zdrowia i zażądał wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM – gdzie pracuje Mama Ginekolog. 

„W trybie pilnym żądamy wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje Mama Ginekolog. Nie ma lepszych i gorszych pacjentów” – podkreśla NFZ we wpisie na Twitterze. 

 

Okazuje się, że w Rejestrze Lekarzy Nicole Sochacki-Wójcicka w ogóle nie figuruje jako ginekolog. Sama influencerka przyznaje, że jest w trakcie specjalizacji. 

– Stajemy dziś w obronie środowiska lekarskiego, które jest oburzone tym, jak wygląda praktyka Mamy Ginekolog – podkreślił na konferencji prasowej Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski. Jego zdaniem fakt zajęcia się sprawą przez NFZ i Okręgową Izbę Lekarską należy przyjąć z satysfakcją.


Zobacz konferencję prasową Solidarnej Polski:


teraz odtwarzane
Jacek Ozdoba o kontrowersjach wokół influencerki Mamy Ginekolog

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej