RAPORT

Pogarda

Premier rozmawiał z szefem Rady Europejskiej przed szczytem w Brukseli

Mateusz Morawiecki, Charles Michel (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Mateusz Morawiecki, Charles Michel (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Premier Mateusz Morawiecki odbył wideokonferencję z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem, w ramach przygotowań do szczytu Rady, który odbędzie się w Brukseli w czwartek i piątek – poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Będzie druga zagraniczna podróż Zeleńskiego? „FT” podaje szczegóły

Unia Europejska przygotowuje się do przyjęcia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na szczycie UE w Brukseli, który będzie miał miejsce w...

zobacz więcej

Na Twitterze napisano, że wideokonferencja dotyczyła „przygotowań do nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej zaplanowanego w dniach 9–10 lutego 2023 r. w Brukseli”. 

 

Szczyt Rady Europejskiej odbędzie się tydzień po szczycie Ukraina-UE w Kijowie. Oprócz prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego udział wzięli w nim m.in. Charles Michel i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.


Spotkanie w Kijowie poświęcone było przede wszystkim perspektywom dołączenia Ukrainy do Unii Europejskiej. 

 

Jak informował w poniedziałek „Financial Times”, unijni liderzy przygotowują się do przyjęcia ukraińskiego prezydenta w Brukseli – o zaproszeniu ze strony przewodniczącego Rady Europejskiej poinformował następnie jego rzecznik Barend Leyts. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej