RAPORT

Pogarda

Sojusz Porozumienia z AgroUnią. Odchodzą kolejni działacze

Jarosław Gowin i Michał Kołodziejczak fot. arch.PAP/Radek Pietruszka, PAP/Karol Zienkiewicz)
Jarosław Gowin i Michał Kołodziejczak fot. arch.PAP/Radek Pietruszka, PAP/Karol Zienkiewicz)

Najnowsze

Popularne

Po tym, jak Porozumienie zdecydowało o zawarciu sojuszu z AgroUnią Michała Kołodziejczaka, z partii odszedł poseł Michał Wypij oraz rzecznik tego ugrupowania Jan Strzeżek. Okazuje się, że podobną decyzję podjęli też inni działacze.

Michał Wypij i Jan Strzeżek występują z Porozumienia. Nie po drodze im z AgroUnią

Wraz posłem Michałem Wypijem i przedstawicielami młodego pokolenia zasiadającego w zarządzie Porozumienia odeszliśmy dzisiaj z partii –...

zobacz więcej

W niedzielę Zarząd Krajowy Porozumienia obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach. Prezes Porozumienia Magdalena Sroka (w grudniu zastąpiła Jarosława Gowina) poinformowała, że otrzymała „zielone światło” w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią. 

 

Interia podała, że na posiedzeniu zarządu Porozumienia zdecydowano o połączeniu z AgroUnią w jedno ugrupowanie. Jak podał portal, za głosowało 17 osób, siedem było przeciw, a cztery się wstrzymały.


Połączenie z AgroUnią mieli poprzeć m.in. posłanka Iwona Michałek, poseł Stanisław Bukowiec i Tomasz Urynowicz, a przeciwko był m.in. Jan Strzeżek. W obradach nie uczestniczył poseł Michał Wypij. 

 

W poniedziałek poseł Wypij (dotąd był przewodniczącym koła parlamentarnego Porozumienia) i Jan Strzeżek (pełnił funkcję rzecznika ugrupowania) oświadczyli, że wraz z grupą młodych członków zarządu wystąpili z Porozumienia.

 

Wypij podkreślił, że powodem jego odejścia z partii była „różnica zdań w sprawie przyszłości Porozumienia na scenie politycznej”. – AgroUnia ma zupełnie inny program i styl prowadzenia polityki niż Porozumienie, nie widzę swojej przyszłości i miejsca w takim ugrupowaniu – wyjaśnił. 

 

O odejściu z Porozumienia poinformowali też inni działacze. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej