RAPORT

Pogarda

Zaatakował 11-latka i ukradł telefon. Grozi mu nawet kilkunastoletnia odsiadka

Nawet 18 lat więzienia grozi 24-latkowi z powiatu sochaczewskiego (fot. KPP Mława)
Nawet 18 lat więzienia grozi 24-latkowi z powiatu sochaczewskiego (fot. KPP Mława)

Najnowsze

Popularne

Nawet 18 lat więzienia grozi 24-latkowi z powiatu sochaczewskiego, który w Mławie zaatakował 11-letniego chłopca, uderzył i siłą odebrał telefon komórkowy. Napastnika policja ujęła krótko po zdarzeniu. Usłyszał zarzut rozboju. Został aresztowany na trzy miesiące. Wcześniej był wielokrotnie karany.

Pijana biegała po torach. Wracała do domu po kłótni z mężem

Policjanci zatrzymali nad ranem pijaną turystkę biegnącą torowiskiem z Zakopanego. Kobieta tłumaczyła, że po kłótni z mężem postanowiła wrócić do...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem, gdy 11-letni chłopiec wyszedł z psem na spacer.


W pewnym momencie do chłopca podszedł obcy mężczyzna i zapytał o godzinę. Nastolatek miał w kieszeni telefon komórkowy. Mężczyzna uderzył chłopca i siłą odebrał mu telefon, po czym uciekł – przekazała asp. szt. Pawłowska. 

 

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy napaści. Ustalili jego wizerunek i wkrótce patrol z wydziału kryminalnego zatrzymał podejrzanego o rozbój 24-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego. 

 

Chłopiec został przewieziony do szpitala


Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon. Ranny chłopiec został przewieziony do szpitala w Ciechanowie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej – wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji. 

 

Jak się okazało, zatrzymany 24-latek był już wielokrotnie karany. – Usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy. Grozi mu zatem kara nawet 18 lat pozbawienia wolności – podkreśliła asp. szt. Pawłowska.


Dodała, iż w poniedziałek na wniosek prokuratora, decyzją sądu rejonowego w Mławie mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej