RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Nie żyje aktor Wojciech Walasik

Wojciech Walasik miał 60 lat (fot. Jacek Barcz / Forum)
Wojciech Walasik miał 60 lat (fot. Jacek Barcz / Forum)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje aktor teatralny i filmowy Wojciech Walasik – poinformowała Akademia Muzyczna w Łodzi, której artysta był w przeszłości wykładowcą. Miał 60 lat, był znany m.in. z seriali „Klan”, „Ojciec Mateusz”, „Plebania”.

Zmarł słynny projektant mody. Ubierał Audrey Hepburn i Brigitte Bardot

Nie żyje znany francusko-hiszpańsko projektant mody Paco Rabanne. Był założycielem marki Paco Rabanne, twórcą perfum i jedną z najwybitniejszych...

zobacz więcej

Walasik urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. 

  

W latach 1987-88 był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, a w latach 1988-97 – z łódzkim Teatrem Studyjnym '83 im. Juliana Tuwima. Od roku 1997 był aktorem Teatru Nowego w Łodzi. 

  

Występował w produkcjach kinowych i telewizyjnych – m.in. w filmach w reżyserii: Władysława Pasikowskiego (m.in. „Kroll”, „Psy”), Wojciecha Jerzego Hasa, Marka Koterskiego, Mariusza Trelińskiego oraz Andrzeja i Janusza Kondratiuków. Zagrał w wielu serialach telewizyjnych m.in. w „Klanie”, „Plebanii”, „Ojcu Mateuszu”, „Bożej podszewce”, „Kryminalnych”. 

  

Był także lektorem, reżyserem koncertów i spektakli oraz tworzył muzykę do przedstawień teatralnych. W latach 2001-2011 uczył m.in. podstaw gry aktorskiej i wymowy scenicznej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Reżyserował akademickie przedstawienia operowe. 

W 1988 r. otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Łodzi. W 2006 r. został wyróżniony Nagrodą III stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. 

  

W ostatnich latach aktor zmagał się z poważną chorobą, która przerwała jego karierę aktorską. 

  

Jak poinformowała łódzka uczelnia, nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę (8 lutego) o godz. 14 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie (woj. łódzkie). Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godz. 12. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej