RAPORT

Pogarda

„Była pijana, ale jechała prawidłowo”. Jest wyrok ws. Dominiki K.

Ryszard Kalisz i Dominika K. (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)
Ryszard Kalisz i Dominika K. (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)

Najnowsze

Popularne

Warszawski sąd złagodził wyrok wobec Dominiki K, żony byłego polityka SLD Ryszarda Kalisza, która pod wpływem alkoholu wiozła syna z przedszkola – donosi „Super Express”.

Żona Ryszarda Kalisza skazana. Jaką karę wymierzył sąd?

Rok i osiem miesięcy prac społecznych – to wyrok, jaki w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza zapadł wobec adwokatki Dominiki K., żony Ryszarda...

zobacz więcej

W maju 2022 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza zapadł wyrok wobec adwokatki Dominiki K., która w 2019 r., prowadziła samochód po pijanemu na terenie stacji benzynowej, a w aucie znajdował się jej 3,5-letni syn, którego odebrała z przedszkola. Wykonane wtedy na miejscu zdarzenia badanie wykazało 2,5 promila alkoholu. 

 

W ogłoszonym wyroku sąd uznał K. za winną prowadzenia w 2019 r. samochodu po pijanemu i narażenia syna na niebezpieczeństwo. Wymierzył jej łączną karę roku i ośmiu miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez sześć lat, wliczając czas od zatrzymania prawa jazdy 15 lutego 2019 r. 

 

K. została również zobowiązana do wpłacenia 15 tys. zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej. 

Koniec procesu żony Kalisza ws. jazdy po pijanemu. Pojawiła się... „kwestia obrony praworządności”

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza zakończył się proces przeciwko adw. Dominice K., żonie Ryszarda Kalisza. Została oskarżona o prowadzenie...

zobacz więcej

Wyrok komentował kilka dni później mąż skazanej Ryszard Kalisz. Były polityk przekonywał, że jego żona jest niewinna i mówił o „prowokacji”. Więcej o sprawie pisaliśmy w tym artykule. 

 

Jak donosi „Super Express”, po apelacji obu stron, 20 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wyrok na korzyść oskarżonej. Zamiast roku i ośmiu miesięcy orzekł sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnego świadczenia pracy na cele społeczne. 

  

„Obrońca twierdził, że mimo stanu nietrzeźwości oskarżona poruszała się prawidłowo, a więc nie naraziła syna na niebezpieczeństwo. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do kontrowersyjnego stanowiska obrońców i złagodził wyrok” – czytamy. 

  

Gazeta cytuje stanowisko prokuratury, według której „kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej