RAPORT

Pogarda

Wtorek pod znakiem mrozów. Są alerty [PROGNOZA]

Prognoza pogody na wtorek 7 lutego (fot. PAP/Paweł Supernak)
Prognoza pogody na wtorek 7 lutego (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

We wtorek będą liczne rozpogodzenia, tylko na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże i tam słabe opady śniegu. Temperatura od minus 9 stopniu w rejonach górskich karpat do 2 stopniu na Wybrzeżu.

Śnieżyca paraliżuje Podhale. Jutro ma być tylko gorzej

Kolejna śnieżyca, która rozpętała się nad Podhalem w czwartek około godz. 16, sparaliżowała ruch na drogach. Niebezpiecznie zrobiło się nie tylko...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Atlantykiem, Polską i zachodnią Rosją. Tylko Skandynawia będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Grenlandii. Polska będzie w centrum wyżu, w zimnym powietrzu arktycznym.


We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Rano zanikająca marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -4 stopni na południu, około 0 stopni w centrum i na północy, do 2 stopni nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat około -9 stopni. Wiatr słaby, nad morzem i na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.


We wtorek w Warszawie pochmurno i okresami słabe opady śniegu. Rano możliwa marznąca mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna około 1 stopień. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni i północny. Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1026 hPa i będzie rosnąć.IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla pięciu powiatów w południowej Małopolsce – suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego oraz nowosądeckiego. W tych regionach Instytut prognozuje temperaturę maksymalną w dzień od -10 do -6 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje do 11 lutego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80 proc.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej