RAPORT

Pogarda

Tęgie mrozy dają się we znaki także zwierzętom. Jak im pomóc? [WIDEO]

Śnieg i ujemne temperatury to trudny czas nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Cierpią zwłaszcza te, które żyją na zewnątrz. O podopiecznych dbają pracownicy ogrodów zoobotanicznych i schronisk dla zwierząt, radzą też jak dbać o zwierzęta domowe – informuje TVP3 Bydgoszcz.

Zakopane pozbywa się śniegu. Odjechało 1200 wypełnionych po brzegi ciężarówek

Po rekordowych opadach z ulic Zakopanego wywożony jest śnieg. Dotychczas wywieziono już 19 tys. metrów sześciennych śniegu, czyli ok. 1,2 tys....

zobacz więcej

W trakcie zimy w ogrodach zoologicznych na niskie temperatury gorzej reagują te zwierzęta, których naturalnym środowiskiem jest na przykład Madagaskar; stamtąd pochodzą np. lemury.


– W trakcie zimy mamy ogrzewane domki dla lemurów. One mają swoje grzejniczki, ulubione miejsca, w których siedzą. Mają też lampy UV przy których mogą się nam wygrzewać – opowiada Anna Lisewska z Toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego.


Kiedy temperatura spada poniżej zera, trzeba dbać nie tylko o te tropikalne zwierzęta, ale również nasze domowe. Wiedzą o tym najlepiej opiekunowie tych zwierząt, które same domu nie mają.


Jeśli chodzi o psiaki na spacerach – należy pamiętać o tym, że na drogach i na chodnikach jest wysypywana sól, która może uszkadzać opuszki łap. Po spacerze najlepiej przemyć łapy cieplejsza wodą i też zabezpieczać je wazeliną – podpowiada Joanna Bugajska ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej