RAPORT

Pogarda

Kto będzie na listach wyborczych PO? Tusk zaczyna je układać

Przewodniczący PO Donald Tusk (fot. PAP/Piotr Nowak)
Przewodniczący PO Donald Tusk (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Mimo niskiego zaufania wyborców, co pokazują kolejne sondaże, Donald Tusk rozpoczął układanie list kandydatów Platformy Obywatelskiej na zbliżające się wybory. – Zleciłem szefom 16 regionów PO, by przystąpili do tworzenia wstępnych list wyborczych do Sejmu, nie zamykamy się na bloki wyborcze, ale nie mamy już więcej czasu - miał powiedzieć podczas trwającego w Warszawie posiedzenia klubu KO lider PO Donald Tusk – wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Liderzy PO w tarapatach. Trzaskowski i Tusk z największym wzrostem nieufności

Kampania wyborcza zbliża się wielkimi krokami, co widać w badaniu zaufania do polityków. Coraz mniej osób deklaruje obojętny stosunek do liderów...

zobacz więcej

W Warszawie trwa posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej z udziałem lidera PO Donalda Tuska.


Z informacji PAP wynika, że podczas obrad Tusk miał w swoim wystąpieniu apelować do wszystkich o przygotowywanie się już do wyborów.


Przekonywał, że nikt z Platformy i Koalicji Obywatelskiej nie zdejmie odpowiedzialności za pokonanie PiS, bo KO uzyskała status głównej alternatywy wobec PiS.


Czy będzie wspólna lista opozycji?


Miał poinformować, że zlecił 16 przewodniczącym regionów, by przystąpili do tworzenia wstępnych list do Sejmu. Mówił, że nie można całkowicie rezygnować z idei wspólnego bloku opozycji, ale jest coraz mniej czasu, a do samego końca może nie będzie wiadomo, czy inne ugrupowania opozycyjne są na tyle „dojrzałe”, by zdecydować się na wspólne listy.


Tusk miał także zapowiedzieć, jak wynika z informacji PAP, że przez najbliższe tygodnie politycy KO będą obecni w każdym województwie – do czerwca mają odbywać się wyjazdowe posiedzenie klubu co tydzień w innym województwie, połączone ze spotkaniami we wszystkich powiatach i panelami tematycznymi. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej