RAPORT

Pogarda

Caritas Polska uruchamia zbiórkę dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii pochłonęło tysiące ofiar  (fot. Anadolu Agency / Contributor)
Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii pochłonęło tysiące ofiar (fot. Anadolu Agency / Contributor)

Najnowsze

Popularne

Rusza zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Szef misji Caritas Polska w Syrii i Libanie Dominik Derlicki podkreśla, że dzisiejsze trzęsienie ziemi, które dotknęło głównie mieszkańców Syrii i Turcji, było najsilniejsze od lat 90.

Holenderski geolog trzy dni temu przewidział trzęsienie ziemi. Podał miejsce i czas

Holenderski naukowiec Frank Hoogerbeets trzy dni temu przewidział trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Geolog z Solar System Geometry Survey (SSGEOS)...

zobacz więcej

Trzęsienie ziemi pochłonęło tysiące ofiar. – W syryjskim Aleppo, w którym Caritas Polska działa od wielu lat, zniszczeniu uległo 36 budynków, w tym budynek szkoły, który Caritas wspiera w ramach programu Szkoła-Szkole - zaznacza Derlicki.


Jak relacjonuje trzęsienie ziemi dało się odczuć również w stolicy Libanu, gdzie przebywał w nocy. Ludzie wybiegli na ulice, w mieszkaniach popękały ściany.


Jak informuje Caritas Polska, na ulicach miast zalega gruz, pod którym mogą znajdować się ofiary katastrofy. Ludzie próbują się wydostać z miast, jak najdalej od zabudowań, z obawy przed zawaleniem się kolejnych budynków. Na ulicach tworzą się korki. Akcję ratowniczą utrudniają padający śnieg i deszcz.


Środki można przekazywać na konto organizacji, lub wysyłając sms o treści POMOC na nr 72052.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej