RAPORT

Pogarda

Holenderski geolog trzy dni temu przewidział trzęsienie ziemi. Podał miejsce i czas

Trzęsienie ziemi w Turcji (fot. Anadolu Agency / Contributor)
Trzęsienie ziemi w Turcji (fot. Anadolu Agency / Contributor)

Najnowsze

Popularne

Holenderski naukowiec Frank Hoogerbeets trzy dni temu przewidział trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Geolog z Solar System Geometry Survey (SSGEOS) ostrzegał przed nim w piątek na Twitterze.

Kataklizm w Turcji i Syrii. Po trzęsieniu ziemi już ponad 4 tysiące ofiar śmiertelnych

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8, które nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię, wzrosła do...

zobacz więcej

„Wcześniej czy później nastąpi trzęsienie ziemi o sile około 7,5 w skali Richtera w tym regionie (południowo-środkowa Turcja, Jordania, Syria, Liban)” - napisał Hoogerbeets na Twitterze w piątek po południu. Do postu załączył mapę z zaznaczonym miejscem, które praktycznie się pokrywa z epicentrum poniedziałkowego trzęsienia ziemi, różnica wynosi jedynie kilkadziesiąt kilometrów.


Post holenderskiego naukowca został wyświetlony na Twitterze już przeszło 32 mln razy. Hoogerbeets opublikował również 2 lutego nagranie, w którym alarmuje o „dużej aktywności sejsmicznej między 4 a 6 lutego”.


Geolog w poniedziałek rano ostrzegł przed wstrząsami wtórnymi. „Trzeba uważać na wyjątkowo silną aktywność sejsmiczną w środkowej Turcji i pobliskich regionach. Wstrząsy wtórne trwają przez jakiś czas po dużym trzęsieniu ziemi” - napisał na Twitterze Holander.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej