RAPORT

Pogarda

Piłka ręczna. Zapadła decyzja ws. trenera reprezentacji

Patryk Rombel nie będzie już trenerem reprezentacji Polski (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Patryk Rombel nie będzie już trenerem reprezentacji Polski (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Patryk Rombel nie poprowadzi dalej reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Obowiązujący do końca marca tego roku kontrakt z selekcjonerem nie zostanie przedłużony - głosi komunikat Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

PZPN zbuduje własny ośrodek szkoleniowy. Gdzie planuje lokalizację?

Polski Związek Piłki Nożnej jest coraz bliżej decyzji dotyczącej powstania ośrodka szkoleniowego należącego do federacji. Jest już pomysł na jego...

zobacz więcej

Decyzja wg strony zprp.pl zapadła po głębokiej analizie dotychczasowej pracy trenera, konsultacjach z Zarządem i Radą Trenerów ZPRP oraz po rozmowie z trenerem kadry narodowej mężczyzn.


Oświadczenie ZPRP 


Jak dowiedziała się PAP, trener Rombel do 6 lutego nie przedłożył jednak Radzie Trenerów sprawozdania z występu w mistrzostwach świata, które niedawno zakończyły się w Polsce i Szwecji. Tego dnia prezes ZPRP Henryk Szczepański i wiceprezes ds. szkolenia Sławomir Szmal spotkali się ze szkoleniowcem. Podczas ponadgodzinnej rozmowy w atmosferze zrozumienia „podsumowano udział reprezentacji Polski w tegorocznym mundialu, omówiono wyniki i zrealizowane zadania, podsumowano osiągnięcia i przeanalizowano przegrane” – czytamy w oświadczeniu ZPRP.


– Kontrakt z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużony. Zarówno ja, jak i Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce, doceniamy pracę, wysiłek i dotychczasowe zaangażowanie trenera w zbudowanie nowej, silnej drużyny. Jednak w sporcie zawsze na koniec najważniejszy jest wynik, a tego zabrakło. Bardzo dziękuję Patrykowi Romblowi za prowadzenie reprezentacji i dotychczasową współpracę – powiedział prezes Szczepański.


Sztab szkoleniowy i zawodnicy przed MŚ podkreślali, że celem zespołu jest awans do ćwierćfinału i wywalczenie miejsca w kwalifikacjach olimpijskich. 15. miejsce w turnieju oznacza, że nie zostały spełnione te założenia.

MŚ w bilardzie. Siedmiu Polaków w fazie pucharowej

Siedmiu reprezentantów Polski awansowało do fazy pucharowej mistrzostw świata w bilardzie w odmianie 9-bil, które rozgrywane są w Kielcach....

zobacz więcej

W rozmowie z PAP prezes ZPRP doprecyzował, że choć umowa z trenerem wygasa z końcem marca, to nie poprowadzi już on drużyny narodowej w kwalifikacjach Euro 2024. Mecze z Francją odbędą się 8 marca w Gdańsku i trzy dni później w Aix-en-Provence. Później Biało-Czerwonych czekają jeszcze spotkania na wyjeździe z Włochami i u siebie z Łotwą (odpowiednio 26 i 30 kwietnia). Niewykluczone, że w tych spotkaniach zespołem pokieruje dotychczasowy asystent Rombla, Bartosz Jurecki.


ZPRP zaczyna prace dotyczące wyboru nowego selekcjonera, ale nie ustalono jeszcze, w jakiej formule będzie się to odbywało, ani nie wyznaczono terminu ogłoszenia nazwiska osoby odpowiedzialnej za prowadzenie zespołu narodowego.


– Dziękuję prezesowi ZPRP za zaufanie i możliwość pracy z reprezentacją. Prowadzenie drużyny narodowej było dla mnie ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Wierzę, że jako trener nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości podejmę nowe wyzwania, także te służące rozwojowi polskiej piłki ręcznej. Dziękuję także wszystkim członkom sztabu za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w osiągnięty poziom reprezentacji i za drogę, którą wspólnie przebyliśmy, wprowadzając zespół na poziom imprez mistrzowskich. Dziękuję również zawodnikom za ich ambicję, pracę i wsparcie, które otrzymałem w trakcie całego okresu mojej pracy – powiedział Patryk Rombel cytowany przez stronę federacji.


Kim jest Patryk Rombel?


Patryk Rombel pochodzi z Kwidzyna. Był zawodnikiem, na pozycji skrzydłowego miejscowego MMTS. Z klubem zdobył cztery medale, w tym srebrny, mistrzostw Polski. W 2015 roku, w wieku 32 lat, został trenerem zespołu. W marcu 2016 roku dołączył do sztabu reprezentacji Polski prowadzonej przez Tałanta Dujszebajewa, a w sezonie 2016/17 wybrano go najlepszym trenerem ekstraklasy. W kwietniu 2017 roku objął wraz ze Sławomirem Szmalem kadrę B.


W lipcu 2017 roku odszedł z Kwidzyna i został trenerem występującego w Lidze Mistrzów ukraińskiego Motoru Zaporoże. Zdobył mistrzostwo, puchar i superpuchar Ukrainy. W październiku 2018 rozstał się z klubem. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski i koordynatora pozostałych kadr narodowych objął 26 lutego 2019 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej