RAPORT

Pogarda

Większość tatrzańskich szlaków ponownie otwarta dla turystów

Warunki w Tatrach pozostają trudne (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Warunki w Tatrach pozostają trudne (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Warunki w Tatrach są nadal skrajnie trudne i niebezpieczne. Istnieje poważne zagrożenie lawinowe, choć TOPR obniżył je do 3. stopnia. Po dwóch dniach zakazu wstępu na tatrzańskie szlaki TPN otwiera szlaki dla turystów i narciarzy, jednak na wniosek TOPR zamknięte pozostaną szlaki z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka i z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów.

Gigantyczna lawina zeszła w rejonie Morskiego Oka [WIDEO]

Na drogę do Morskiego Oka pomiędzy Włosienicą a schroniskiem, ze Żlebu Żandarmerii zeszła kolejna potężna lawina śnieżna wyłamując las. Zwały...

zobacz więcej

TPN przypomina w komunikacie, że w Tatrach są nadal skrajnie trudne i niebezpieczne warunki do uprawiania turystyki. Wszystkie szlaki są zasypane grubą warstwą śniegu, występują głębokie zaspy, a na graniach nawisy śnieżne. Szlaki są nieprzetarte i trudno dostępne. Wyzwolenie lawiny jest prawdopodobne nawet przy małym obciążeniu na wielu stromych stokach.


Duże lawiny mogą schodzić samoistnie.


Ratownicy odradzają wyjścia powyżej górnej granicy lasu. Poruszanie się w takich warunkach wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu. TOPR obniżył do 3. stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach.


Od jutra turyści i narciarze będą też mogli wrócić Kasprowy Wierch. Jak poinformowały Polskie Koleje Linowe, udostępnione zostają także kolej krzesełkowa oraz trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej. Trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej wraz z nartostradą do Kuźnic.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej