RAPORT

Pogarda

Będzie druga zagraniczna podróż Zeleńskiego? „FT” podaje szczegóły

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. FB/Володимир Зеленський)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. FB/Володимир Зеленський)

Najnowsze

Popularne

Unia Europejska przygotowuje się do przyjęcia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na szczycie UE w Brukseli, który będzie miał miejsce w czwartek – poinformował Reuters, powołując się na „Financial Times”.

Zełenski uda się do Brukseli? To byłaby pierwsza wizyta w Europie od roku

Prezydent Ukrainy może wciąć udział w unijnym szczycie w czwartek w Brukseli – poinformowała włoska gazeta „La Stampa”. Nie jest wykluczony także...

zobacz więcej

Według dziennika oczekuje się również, że Zełenski wystąpi na specjalnej sesji Parlamentu Europejskiego.


Byłaby to druga zagraniczna podróż Zełenskiego od początku wojny. W grudniu przebywał w Waszyngtonie, gdzie rozmawiał z prezydentem USA Joe Bidenem oraz przemawiał na sesji Kongresu.


„FT” przypomina, że ukraiński prezydent gościł w zeszłym tygodniu w Kijowie przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen i szefa Rady Europejskiej Charles'a Michela. Zapytany o perspektywę wizyty w Brukseli, podkreślił obawy związane z bezpieczeństwem takiej podróży.


– Szczerze mówiąc, istnieje duże ryzyko, jeśli gdzieś pojadę – powiedział dziennikarzom Zełenski w piątek, zapytany o ewentualną wizytę w Brukseli.


UE: Zapraszamy prezydenta Ukrainy do Brukseli


Rzecznik Michela potwierdził plany przyjęcia Zełenskiego w Brukseli. 


Jest otwarte zaproszenie dla prezydenta Zełenskiego do odwiedzenia Brukseli – zakomunikował. Komentarza natomiast odmówili rzecznik Roberty Metsoli, przewodniczącej Parlamentu Europejskiego oraz rzecznik Zełenskiego. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej