RAPORT

Pogarda

Zakopane pozbywa się śniegu. Odjechało 1200 wypełnionych po brzegi ciężarówek

Najnowsze

Popularne

Po rekordowych opadach z ulic Zakopanego wywożony jest śnieg. Dotychczas wywieziono już 19 tys. metrów sześciennych śniegu, czyli ok. 1,2 tys. pełnych ciężarówek.

Zakopane. Pijany turysta utknął na dachu

W nocy z niedzieli na poniedziałek zakopiańscy policjanci i strażacy ściągali z dachu pijanego turystę. Mężczyzna postanowił po północy wdrapać się...

zobacz więcej

Hałdy śniegu z poboczy dróg, chodników i przystanków wywożone są nocą, aby nie zakłócać ruchu ulicznego.


Wywóz śniegu planowany jest także na nadchodzącą noc w gminie Poronin. Zalegający przy drogach śnieg będzie wywożony m.in. z najwyżej położonej wsi w Polsce, czyli z Zębu.


Gdzie trafia wywożony śnieg?


Śnieg może być wywożony tylko na wyznaczone place, blisko cieków wodnych. W Zakopanem taki skład śniegu jest zlokalizowany m.in. przy ul. Szkolnej nad Potokiem Zakopianka.


Według pomiarów stacji IMGW z siedzibą na zakopiańskiej Równi Krupowej, leżą tu już 73 cm śniegu. Zgarniany z ulic śnieg utworzył wielkie pryzmy na poboczach stwarzając problemy m.in. dla pieszych. Mieszkańcy mają także problemy z wolnym miejscem na odgarnianie śniegu ze swoich posesji.


Zakopane: Prognoza pogody


W poniedziałek w Tatrach przestało padać i zaświeciło słońce. Niewielkie opady zapowiadane są na wtorkowe popołudnie, a od piątku spodziewane są kolejne opady białego puchu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej