RAPORT

Pogarda

Chciał zniszczyć grób teściowej. Wpadł w potrzask

Policjanci z Pabianic zatrzymali sprawcę znieważenia miejsca pochówku (fot. KWP w Łodzi)
Policjanci z Pabianic zatrzymali sprawcę znieważenia miejsca pochówku (fot. KWP w Łodzi)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Pabianic zatrzymali sprawcę znieważenia miejsca pochówku. Mężczyzna sam zadzwonił na służby, bo gdy kopał pomnik matki swojej byłej partnerki, płyta nagrobna przygniotła mu nogę, Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniejsze zniszczenie tego samego grobu.

Nastoletni kierowca zginął po uderzeniu samochodem w drzewo

18-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu – poinformowała w...

zobacz więcej

Kilka dni temu, tuż po godzinie 19, dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał niecodzienne zgłoszenie – po pomoc dzwonił mężczyzna przygnieciony przez płytę nagrobną na cmentarzu w Pabianicach. 

 

– Na miejsce zostali zadysponowani policjanci z pabianickiej jednostki. Początkowo mężczyzna twierdził, że był odwiedzić grób teściowej i gdy przechodził między grobami poślizgnął się, a wtedy płyta przygniotła mu nogę. Okazało się, że ta historia była zmyślona, a pabianiczanin jest dobrze znany stróżom prawa. Już po raz drugi 37–latek uszkodził bowiem nagrobek matki swojej byłej partnerki, kopiąc i niszcząc płytę – opowiada kom. Ilona Sidorko z pabianickiej komendy policji. 

 

Tym razem płyta nagrobna spadła na nogę 37–latka i wandal utknął na cmentarzu. 

 

Mężczyzna usłyszał już zarzut znieważania miejsca pochówku, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że jest poszukiwany. Recydywista trafił już za kratki. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej