RAPORT

Pogarda

Incydent na koncercie WOŚP. Burmistrz oddaje sprawę do prokuratury

Czy w Dobrym Mieście podczas finału WOŚP doszło do mowy nienawiści? (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Czy w Dobrym Mieście podczas finału WOŚP doszło do mowy nienawiści? (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ wpłynęło zawiadomienie burmistrza Dobrego Miasta o możliwości popełnienia przestępstwa podczas koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Burmistrz na nagraniach z imprezy usłyszał, że osoba ze sceny i tłumu nawołuje do zabójstwa, w jego ocenie – burmistrza.

Barbara Piela wygrała proces z Jerzym Owsiakiem

Jerzy Owsiak przegrał proces z Barbarą Pielą. Został pozwany przez autorkę animacji „Plastusiów” po tym jak oskarżył ją o faszyzm, antysemityzm i...

zobacz więcej

Zawiadomienie wpłynęło, zostało zarejestrowane, będziemy sprawdzać, o co chodzi. W pierwszej kolejności zapoznamy się z nagraniami, o których jest mowa w zawiadomieniu – powiedział prokurator rejonowy z Olsztyn-Północ Arkadiusz Szulc.


Reprezentujący burmistrza Dobrego Miasta w kontaktach z mediami Waldemar Ziarek poinformował, że po ostatnim finale WOŚP burmistrz zobaczył w internecie nagrania z koncertu, podczas których padło stwierdzenie „zabić go”.


„Przy czym użycie tych słów jednoznacznie wskazywało, iż dotyczą one zabicia burmistrza Jarosława Kowalskiego” – napisano w komunikacie.


Wokalista na scenie pytał publiczność: „Co was skłoniło do przyjścia na koncert?”. Z sali padały różne odpowiedzi, wśród nich: „burmistrz” (prawdopodobnie prześmiewczym charakterze), dało się też słyszeć wówczas okrzyk „zabić go”.


Zobacz także: Zabójca Adamowicza będzie miał kolejną opinię psychiatryczną? To byłaby czwarta

Tusk powiedział młodym ludziom, dlaczego stosuje język nienawiści [WIDEO]

Szef Platformy Obywatelskiej w piątek w Gdańsku spotkał się z młodzieżą, przed którą wygłosił przemówienie m.in. na temat języka debaty publicznej...

zobacz więcej

– Pan burmistrz oczekiwałby co najmniej przeprosin za tę sytuację – powiedział Ziarek.


Przyznał, że między burmistrzem a częścią radnych jest konflikt dotyczący m.in. tego, że w tym roku miejska jednostka kultury nie organizowała finału WOŚP. Wcześniej burmistrz zawiadomił prokuraturę o niewłaściwych w jego ocenie grafikach zamieszczonych na profilu WOŚP Dobre Miasto.


„Złożone do prokuratury zawiadomienie dotyczy także administratora publicznego profilu Facebook WOŚP Dobre Miasto, który nagranie dokumentujące nawoływanie do popełnienia zbrodni udostępnił na oficjalnym profilu” – podał Ziarek w komunikacie.


Zobacz także: Tusk kontra Tusk. Polityk przestrzega przed hejtem, a co mówi o przeciwnikach politycznych?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej