RAPORT

Pogarda

Ceny biletów na pociągi PKP będą niższe. Premier podał datę

Od kiedy ceny biletów będą niższe? (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Od kiedy ceny biletów będą niższe? (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Najpóźniej do końca lutego ma zostać wdrożony nowy taryfikator biletów PKP zakładający obniżki cen – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ma nadzieję, iż bilety będą kosztowały tyle co w 2022 r.

„Premier postawił sprawę jasno”. Będzie korekta cen biletów PKP Intercity

W przyszłym tygodniu zostanie podana informacja w sprawie zakresu cen obniżki cen biletów PKP Intercity - poinformował w piątek w Polsat News...

zobacz więcej

Szef rządu pytany podczas konferencji w Dobieszowicach (woj. śląskie) o obniżkę cen biletów kolejowych ocenił, że w tym tygodniu decyzja w tej sprawie powinna już zapaść. 

  

Premier Mateusz Morawiecki zastrzegł, że to „bardziej pytanie do ciał korporacyjnych, do zarządu i do rady nadzorczej PKP”. – Ale generalnie z tego, co mi wiadomo, a bardzo się tą sprawą interesuję, w tym tygodniu te ceny ostateczne zostaną ustalone – powiedział. 

  

Szef rządu wyraził nadzieję, że nowy cennik zostanie wdrożony najpóźniej do końca lutego.


Od 11 stycznia obowiązuje nowy cennik biletów PKP Intercity. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosły średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc.


Podwyżkę cen biletów przewoźnik uzasadnił wzrostem cen prądu. 

  

Pod koniec stycznia premier Morawiecki zapowiedział, że ws. cen biletów kolejowych będzie rozmawiał z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury. Premier poinformował też, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni rząd chce doprowadzić do tego, aby nastąpił powrót do niskich, wcześniejszych cen przejazdów. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej