RAPORT

Pogarda

Policjant zginął w tragicznym wypadku. Szokujące ustalenia po sekcji

Mężczyzna był pijany (fot. zawiercie112.pl; Policja)
Mężczyzna był pijany (fot. zawiercie112.pl; Policja)

Najnowsze

Popularne

Kilka dni temu w tragicznym wypadku drogowym zginął 28-letni policjant z komendy w Zawierciu, który wracał ze służby. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu, miał w organizmie ok. dwa promile.

Śmiertelny wypadek pod Kielcami. Utrudnienia na S7

61-letni kierowca tira zginął wskutek wypadku, do którego doszło na trasie S7 w Barczy (Świętokrzyskie). Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. W...

zobacz więcej

Do wypadku doszło 31 stycznia rano w miejscowości Ołudza w powiecie zawierciańskim. Samochód prowadzony przez wracającego z nocnej zmiany policjanta zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Życia kierowcy nie udało się uratować.


Policjant jechał autem sam. Informację o śmierci policjanta przekazała jeszcze tego samego dnia śląska policja, składając bliskim zmarłego wyrazy współczucia. 

  

Policjant, który zginął w wypadku miał 28 lat. W policji służył od blisko pięciu lat, ostatnio w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. 

  

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek powiedział, że gdy 31 stycznia myszkowska prokuratura otrzymała informację o wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu wykonano oględziny z udziałem biegłego ds. ruchu drogowego. Już wtedy było wiadomo, że ofiarą wypadku jest policjant z komendy w Zawierciu. 

Para emerytów zginęła w wypadku na Podkarpaciu

Dwie osoby zginęły w niedzielę w zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Mielcu na Podkarpaciu – poinformowała Dominika Kopeć z biura prasowego...

zobacz więcej

– 2 lutego została przeprowadzona sekcja zwłok i badania toksykologiczne dotyczące obecności alkoholu w organizmie denata. Na podstawie tych badań toksykologicznych stwierdzono, że kierujący miał w organizmie około 2 promili alkoholu – powiedział prok. Ozimek. 

  

W związku z takim wynikiem badań, prokuratura zleciła Biuru Spraw Wewnętrznych przeprowadzenie czynności pod kątem art. 179 Kodeksu karnego, czyli przestępstwa dopuszczenia do ruchu pojazdu prowadzonego przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości. 

  

Chodzi o to, aby sprawdzić, czy inne osoby z komendy mogły wiedzieć, że funkcjonariusz wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu – wyjaśnił prok. Ozimek.


Śledczy na razie nie przesądzają, czy policjant pił alkohol na terenie komendy, czy mogło to być w innym miejscu. 

– W uzupełniającej opinii biegły będzie musiał się wypowiedzieć, kiedy ten alkohol był spożywany – wskazał rzecznik prokuratury. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej