RAPORT

Pogarda

Zełenski uda się do Brukseli? To byłaby pierwsza wizyta w Europie od roku

Prezydent Ukrainy może wciąć udział w unijnym szczycie w czwartek w Brukseli  (fot. PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE)
Prezydent Ukrainy może wciąć udział w unijnym szczycie w czwartek w Brukseli (fot. PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy może wciąć udział w unijnym szczycie w czwartek w Brukseli – poinformowała włoska gazeta „La Stampa”. Nie jest wykluczony także jego udział w nadzwyczajnej sesji plenarnej Europarlamentu. Jeśli te informacje się potwierdzą, byłaby to pierwsza wizyta w Europie Wołodymyra Zełenskiego od czasu rosyjskiej napaści 24 lutego.

Rosjanie rzucają nowe siły. Zełenski: Sytuacja coraz cięższa

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał w sobotę wieczorem w nagraniu wideo, że sytuacja na froncie robi się coraz cięższa. Wyjaśnił, że...

zobacz więcej

 „Z powodów bezpieczeństwa trudno to komentować” – powiedział wysoki rangą unijny urzędnik Polskiemu Radiu.


Jeden z bliskich współpracowników przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela również tych informacji nie chciał komentować. Powiedział jedynie, że prezydent Zełenski ma otwarte zaproszenie do Brukseli.

 
Wołodymyr Zełenski kilkakrotnie przemawiał do unijnych przywódców zebranych na szczycie w Brukseli i do europosłów na nadzwyczajnej sesji plenarnej; były to połączenia wideo.


Od momentu rosyjskiej napaści prezydent Ukrainy tylko raz opuścił kraj, w grudniu i poleciał do USA.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej