RAPORT

Pogarda

Nielegalne wyścigi w Warszawie. Wielka akcja policji, setki mandatów

Policjanci zabezpieczyli m.in. narkotyki (fot. Policja Warszawa/ TT)
Policjanci zabezpieczyli m.in. narkotyki (fot. Policja Warszawa/ TT)

Najnowsze

Popularne

W weekend stołeczni policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom, które odbywały się na warszawskim Targówku. Podczas kilkugodzinnej akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad 540 kierowców; nałożyli 579 mandatów na kwotę ponad 60 tys. zł.

Atak nożownika w sklepie pod Warszawą. Policja zatrzymała napastnika

Nożownik, który w piątek napadł na sklep w Markach i ranił dwie osoby, jest już w rękach policji. W poniedziałek ma usłyszeć zarzuty –...

zobacz więcej

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak przekazał, że w weekendowym zwalczaniu nielegalnych wyścigów m.in. na Targówku brał udział policyjny śmigłowiec, najszybsze radiowozy oraz pies wyspecjalizowany w wykrywaniu narkotyków. 

  

W ciągu kilku godzin skontrolowaliśmy ponad 540 kierujących, nałożono 579 mandatów na kwotę ponad 60 tys. zł – poinformował policjant. 

  

Podczas akcji policjanci zatrzymali siedem praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, 25 dowodów rejestracyjnych i skonfiskowali narkotyki. 

  

– Akcja koordynowana była przez wydział do walki z przestępczością samochodową. Brał w niej udział cały skład grupy „Speed” wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także policjanci OPP, WWP oraz wszystkich komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego – dodał nadkomisarz. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej