RAPORT

Pogarda

Beyonce i Harry Styles największymi zwycięzcami nagród Grammy

Beyonce (fot. Emma McIntyre/Getty Images for The Recording Academy)
Beyonce (fot. Emma McIntyre/Getty Images for The Recording Academy)

Najnowsze

Popularne

Beyonce i Harry Styles triumfowali na 65. gali wręczenia prestiżowych nagród muzycznych Grammy. Piosenkarka pobiła dotychczasowy rekord Georga Soltiego pod względem liczby zdobytych łącznie statuetek. Styles odebrał m.in. nagrodę za album roku.

Britney Spears zbeształa media i fanów przesadnie martwiących się o nią

Britney Spears zareagowała gniewnie na interwencję policji, wywołaną przesadnymi obawami o jej zdrowie i bezpieczeństwo. Zachowanie fanów uznała za...

zobacz więcej

Gala odbyła się w niedzielę w Crypto.com Arena w Los Angeles. Beyonce wzbogaciła się o statuetki za najlepsze nagranie muzyki taneczno-elektronicznej („Break My Soul”), najlepsze tradycyjne wykonanie R&B („Plastic Off the Sofa”) i najlepszy album dance lub elektroniczny („Renaissance”).


Dzięki temu wokalistka ma już w sumie 32 statuetki. To o jedną więcej niż dotychczasowy rekordzista, nieżyjący już dyrygent Georg Solti, który uzyskał ich 31. 

 

Statuetkę w kategorii album roku, traktowany jako najbardziej prestiżową nagrodę Grammy, dostał Harry Styles za płytę „Harry's House”. Krążek ten został też najlepszym popowym albumem wokalnym.


„Byłem tak bardzo inspirowany przez każdego artystę w tej kategorii w wielu różnych momentach mojego życia. Słucham wszystkich w tej kategorii, kiedy jestem sam” – powiedział Styles, dziękując za to wyróżnienie. 

 

Uczestnicząca w gali pierwsza dama USA Jill Biden wręczyła statuetkę za piosenkę roku „Just Like That” Bonnie Raitt. Nagroda za najlepsze nagranie roku trafiła do Lizzo za „About Damn Time”. 


Brad Pitt po cichu sprzedaje posiadłość. Chce za nią 40 mln dol.

Słynny hollywoodzki gwiazdor najwyraźniej postanowił pozbyć się kalifornijskiej rezydencji, w której mieszkał niegdyś z byłą żoną i szóstką ich...

zobacz więcej

Najlepszym albumem country okazał się „A Beautiful Time” Williego Nelsona, a rapowym – „Mr. Morale & the Big Steppers” Kendricka Lamara. 

 

Za najlepsze wykonanie solowej piosenki popowej została nagrodzona Adele („Easy On Me”), a najlepsze wykonanie piosenki popowej w duecie lub grupie statuetki odebrali Sam Smith i Kim Petras („Unholy”). Najlepszym nowym artystą obwołano Samarę Joy. Sukces odniosła także aktorka Viola Davis, która dostała Grammy za audiobook swojego pamiętnika „Finding Me”. 

 

W trakcie najważniejszej w USA muzycznej nocy roku Amerykańska Akademia Fonograficzna przyznała swoje trofea w 91 kategoriach. Galę prowadził po raz trzeci południowoafrykański komik, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny Trevor Noah.


Zapowiedział on m.in. na początku, ku uciesze widowni, że będzie unosił się po audytorium Crypto.com Arena jak chiński (szpiegowski) balon.


O co chodziło, dowiesz się tutaj: Zestrzelenie chińskiego balonu szpiegowskiego w USA. Nurkowie próbują wydobyć szczątki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej