RAPORT

Pogarda

Wybory uzasadniają okupację? Absurdy „rosyjskiej demokracji”

Regionalne wybory w Rosji odbędą się 10 września 2023 r., także na terenach zaanektowanych Ukrainie (fot. Contributor/Getty)
Regionalne wybory w Rosji odbędą się 10 września 2023 r., także na terenach zaanektowanych Ukrainie (fot. Contributor/Getty)

Najnowsze

Popularne

Rosja będzie chciała wykorzystać planowane przez siebie wybory regionalne na okupowanych terytoriach Ukrainy jako kolejny argument, który ma uzasadniać tę okupację – przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

Rosjanie rzucają nowe siły. Zełenski: Sytuacja coraz cięższa

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał w sobotę wieczorem w nagraniu wideo, że sytuacja na froncie robi się coraz cięższa. Wyjaśnił, że...

zobacz więcej

W codziennej aktualizacji wywiadowczej podano, że 1 lutego przewodnicząca Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu, Walentyna Matwijenko ogłosiła, iż wybory regionalne na nowo zaanektowanych terenach Ukrainy odbędą się 10 września 2023 r.


„Włączenie wyborów do tego samego dnia głosowania, które jest zaplanowane w całej Rosji, podkreśla ambicję przywódców, aby przedstawić te obszary jako integralne części Federacji. Idzie to w ślad za trwającymi staraniami o »zrusyfikowanie« okupowanych obszarów, które obejmują rewizję systemu edukacji, komunikacji i transportu” – napisał brytyjski resort obrony.


Zobacz także: Bestialstwo najwyższej próby. Rosjanie porywają ukraińskie dzieci


„Choć dokonywanie istotnych demokratycznych wyborów nie jest już dostępne w Rosji nawet na poziomie regionalnym, przywódcy prawdopodobnie przedstawią argument, że nowe wybory jeszcze bardziej uzasadniają okupację” – podało ministerstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej