RAPORT

Pogarda

Szef MSZ: Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i całym narodem tureckim

Potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 nawiedziło południowo–wschodnią Turcję i północną Syrię  (fot. PAP/EPA)
Potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 nawiedziło południowo–wschodnią Turcję i północną Syrię (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i całym Narodem Tureckim. Poszkodowanym życzymy prędkiego powrotu do zdrowia. Polska wysyła już pomoc i wsparcie! – zadeklarował na Twitterze minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w związku z trzęsieniem ziemi w południowo-wschodniej Turcji.

Kataklizm w Turcji i Syrii. Po trzęsieniu ziemi już ponad 4 tysiące ofiar śmiertelnych

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8, które nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię, wzrosła do...

zobacz więcej

W poniedziałek nad ranem potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 nawiedziło południowo–wschodnią Turcję i północną Syrię.


Na Twitterze szef MSZ zwrócił się do swojego tureckiego odpowiednika Mevluta Cavusoglu.


„Przyjmij moje najszczersze kondolencje w związku z trzęsieniem ziemi w południowo–wschodniej Turcji. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i całym Narodem Tureckim. Poszkodowanym życzymy prędkiego powrotu do zdrowia. Polska wysyła już pomoc i wsparcie!” – napisał Rau. 

 

Kondolencje przekazano też na oficjalnym profilu MSZ.


„Przekazujemy najszczersze kondolencje rodzinom i bliskim ofiar trzęsienia ziemi w południowo-wschodniej Turcji. Wszystkim poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W tym trudnym czasie pragniemy zapewnić nasze wsparcie” – czytamy w opublikowanym rano tweecie. 

 


Wcześniej minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński poinformował w mediach społecznościowych, że zaproponował Turcji pomoc polskich strażaków – wysłanie na miejsce ciężkiej grupy poszukiwawczo–ratowniczej HUSAR, złożonej z 76 strażaków z psami ratowniczymi. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej