RAPORT

Pogarda

Skandal w studiu TVN24. Wiceszefowi MSZ wyłączono mikrofon

Najnowsze

Popularne

Do ostrej wymiany zdań doszło między wiceministrem spraw zagranicznych Pawłem Jabłońskim z PiS a posłanką PO Izabelą Leszczyną. Jednak dyskusję w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24 zakłócono. W pewnym momencie wyłączono mikrofon wiceszefowi polskiej dyplomacji. „Stacja TVN ma niewiele wspólnego z bezstronnością” – ocenił rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Posłanka opozycji skrytykowała dotację dla New Europe Foundation. Zapomniała o swoim udziale

Posłanka PO Marta Golbik skrytykowała w mediach społecznościowych przyznanie przez min. Przemysława Czarnka dotacji dla New Europe Foundation....

zobacz więcej

Jednym z tematów poruszanych w programie były dotacje pochodzące z konkursu Ministerstwa Edukacji na zakup lub remont nieruchomości. 

 

Awantura o monopol lewicowych NGO? 

 

Paweł Jabłoński zauważył, że przez lata normą było, że w większości fundusze trafiały do organizacji pozarządowych o charakterze lewicowo-liberalnym czy wspierających LGBT. – Wam się nie podoba to, że fundacje lewicowe i liberalne nie mają już monopolu – zwrócił się do polityków opozycji. 

 

Posłanka PO Izabela Leszczyna zarzuciła Jabłońskiemu, że reprezentuje „do cna skorumpowany i zdemoralizowany rząd”. – PiS z korupcji uczynił działanie systemowe – dodała. 

 

Wyłączony mikrofon w studiu TVN24 

 

Jabłoński reagował na te oskarżenia, jednak bezskutecznie. Politykowi PiS wyłączono w tym czasie mikrofon, więc jego pytanie do Leszczyny było ledwo słyszalne: „Pani mi zarzuca, że ja popełniłem przestępstwo korupcyjne?”. 

 

Prowadzący program Konrad Piasecki poprosił, żeby mikrofon gościa z PiS, a także mikrofon obecnego w programie Roberta Biedronia został wyłączony. 

„Dla komfortu Leszczyny” 

 

Do sprawy odniósł się w niedzielę po południu rzecznik PiS Rafał Bochenek. Jak ocenił, mikrofon Jabłońskiego wyłączono, by zapewnić „komfort posłanki z Platformy Obywatelskiej”.


„To kolejny dowód na to, że stacja TVN ma niewiele wspólnego z bezstronnością i obiektywizmem” – podsumował. 

Zobacz także: Maciak miał przygotowywać materiał dla TVN-u. Słynie z prorosyjskich wypowiedzi [WIDEO] 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej