RAPORT

Pogarda

Wielki sukces młodego Polaka! 17-latek dostał się na Uniwersytet Yale

Dawid Kopik został studentem Uniwersytetu Yale (fot. Shutterstock; FB)
Dawid Kopik został studentem Uniwersytetu Yale (fot. Shutterstock; FB)

Najnowsze

Popularne

Studia na trzeciej najlepszej uczelni na świecie to marzenie wielu młodych ludzi na całym świecie. Dawid Kopik – 17-latek z Wielkopolski – jako jedyny w tym roku Polak dostał się na studia na położonym w stanie Connecticut Uniwersytecie Yale.

Tętniak aorty może zabić. Jego diagnoza jest dosłownie na wyciągnięcie ręki

Naukowcy z Uniwersytetu Yale odkryli, że zgięcie kciuka w kierunku małego palca może pomóc w zdiagnozowaniu tętniaka aorty – informuje TVP Nauka.

zobacz więcej

17- latek to mieszkaniec miejscowości Gola pod Lesznem. Na swoim koncie ma już dość pokaźne sukcesy naukowe. Jest laureatem „Kangura matematycznego”, był finalistą konkursu „Cosmic Challenge Pathfinder”, trzykrotnie otrzymywał nagrody Prezesa Rady Ministrów czy stypendia naukowe. 


Sam o sobie pisze, że dorastał w niewielkim miasteczku w Polsce. Od najmłodszych lat różnorodność była jego „naczelną zasadą”. Dawid Kopik interesuje się ekonomią, informatyką, fizyką, prawem czy naukami społecznymi. Najprawdopodobniej studiując w Yale zajmie się ekonomią i informatyką. 


 „Zawsze jestem chętny na nowe wyzwania – bez względu na to, jak trudne są” – napisał na swoim profilu w LinkedIn. 


Uniwersytet w Yale to niepubliczny uniwersytet w mieście New Haven, w stanie Connecticut w USA. Uczelnia uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych na świecie. Szczególnie wysokie miejsca zajmuje w rankingach kierunków prawniczych i humanistycznych
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej