RAPORT

Pogarda

„Lex pilot”. Nowy straszak opozycji

Zmiany prawie wcale nie dotkną Polaków (fot. Shutterstock)
Zmiany prawie wcale nie dotkną Polaków (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

„Czy w Polsce PiS działa już Ministerstwo Prawdy?” zastanawia się „Polityka”, „Polacy skazani na telewizję państwową” – pisze apokaliptycznie niemiecki „Bild”. Wieszczącym koniec demokracji, wolności i praworządności mediom po raz kolejny wtórują politycy opozycji. Tymczasem projekt nowelizacji ustawy Prawo komunikacji elektronicznej i przepisów wprowadzających ustawę Prawo komunikacji elektronicznej jest realizacją dyrektyw Unii Europejskiej. Ponadto rzekomy „zamach na wolność mediów” będzie można bardzo łatwo uchylić – wystarczy zmienić ustawienia dekodera.

Odlot posła PO. Macha pilotem od telewizora i straszy PiS-em [WIDEO]

Robert Kropiwnicki wystąpił w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej. Poseł wziął do ręki pilot i oznajmił,...

zobacz więcej

Według projektu na dekoderach operatorów płatnej telewizji pięć pierwszych pozycji przypadnie kanałom Telewizji Polskiej – TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info i TVP Kultura. 


Pozostałe kanały objęte zasadą „must carry, must offer” ma wybrać przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Opozycyjne media i politycy usiłują wmówić Polakom, że po wejściu w życie nowych przepisów nie będzie można zmienić ustawienia kanałów telewizyjnych. 


Niestety nie zdają sobie, lub nie chcą zdawać, sprawy z tego, że tak jest cały czas u operatorów sieci telewizji kablowej i satelitarnej. W każdym dekoderze jest jednak opcja ustawienia własnej listy kanałów niezależnie od tego, co narzuca operator. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej