RAPORT

Pogarda

Sondaż. Zjednoczona Prawica ze znacznym prowadzeniem

Sondaż przed wyborami parlamentarnymi (fot. TT/@KancelariaSejmu)
Sondaż przed wyborami parlamentarnymi (fot. TT/@KancelariaSejmu)

Najnowsze

Popularne

Zjednoczona Prawica z 35 procentowym poparciem, na Koalicję Obywatelską chce głosować 29 proc. wyborców, a na Lewicę 10 proc. – wynika z opublikowanego w niedzielę sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Zjednoczona Prawica w górę, a Koalicja Obywatelska? Sprawdź najnowszy sondaż

Zjednoczona Prawica może w styczniu liczyć na 34,76 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska – na 29,02 proc, Polska 2050 na 11,31 proc. – wynika z...

zobacz więcej

Pracownia Social Changes zapytała Polaków, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę. Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 35 procent badanych – tyle samo ile w poprzednim badaniu sprzed tygodnia.

 

29 proc. ankietowanych chciałoby zagłosować na Koalicję Obywatelską. To oznacza spadek o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego wyniku. Na podium znalazłaby się także Lewica z poparciem 10 proc. – również bez zmian.

 

Czytaj także: Nowy sondaż. Zjednoczona Prawica znacznie wyprzedza Koalicję Obywatelską

 

Do Sejmu dostałyby się także Polska 2050 Szymona Hołowni, która utrzymuje poparcie na poziomie 9 proc., Konfederacja, która cieszy się bez zmian 7-procentowym poparciem oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które wskazało 5 procent badanych, czyli dokładnie tyle, ile tydzień temu.

Co czeka Zjednoczoną Prawicę? Opublikowano wyniki sondażu

52,4 proc. Polaków nie widzi możliwości rozpadu koalicji rządzącej jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, przeciwnego zdania jest 22,9...

zobacz więcej

Poniżej progu wyborczego znajduje się Kukiz'15 z 2 proc. głosów (wzrost o 1 punkt procentowy), a także Porozumienie z wynikiem 0 procent (poprzednio był to 1 procent).

 

3 proc. badanych wskazało odpowiedź „inne ugrupowanie”, co oznacza wzrost o 1 punkt. Spadła deklarowana frekwencja, która wynosi w tym sondażu 58 proc., czyli o 3 punkty mniej niż w poprzednim badaniu.

 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 27 do 30 stycznia 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1083 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej