RAPORT

Pogarda

Socjaliści z Sejmu w sporze z PPS. Rada Naczelna kontra koło parlamentarne

Politycy dotychczasowego koła PPS (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Politycy dotychczasowego koła PPS (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Obradująca w niedzielę Rada Naczelna PPS przyjęła uchwałę, w której wycofuje zgodę na posługiwanie się nazwą dotychczasowemu kołu parlamentarnemu. „Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej cofa zgodę na posługiwanie się nazwą, znakami, symbolami oraz skrótami Polskiej Partii Socjalistycznej dotychczasowemu Kołu Parlamentarnemu PPS” – głosi uchwała.

Krzysztof Karnkowski: Lewica zjednoczona, lewica podzielona

Latem byliśmy świadkami kłopotliwych scen przy okazji spotkania Rady Krajowej Nowej Lewicy. Ugrupowanie to, będące pomostem między dawnym SLD a...

zobacz więcej

„Traci moc Uchwała Rady Naczelnej PPS z dnia 15.01.2022. w sprawie współpracy z Kołem Parlamentarnym PPS. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, tj. 05.02.2023” – czytamy. Pod uchwałą podpisany jest przewodniczący Rady Naczelnej PPS senator Wojciech Konieczny.


Uchwała, jak wynika z nieoficjalnych informacji, jest efektem sporu w sprawie dalszej strategii politycznej. Lider PPS Wojciech Konieczny, jak można było usłyszeć od członków koła, opowiadał się za współpracą z pozostałymi partiami lewicowymi – przede wszystkim z Nową Lewicą i Razem oraz ewentualnymi wspólnymi listami wyborczymi.


Pozostali członkowie koła, które powstało w grudniu 2021 roku w wyniku konfliktu w klubie Lewicy, byli niechętni ponownemu podejmowaniu współpracy przede wszystkim z kierowaną przez Włodzimierza Czarzastego Nową Lewicą.


W dotychczasowym kole PPS poza senatorem Koniecznym byli dotąd: przewodnicząca koła Joanna Senyszyn, poseł Andrzej Rozenek (oboje to dotychczasowi członkowie władz PPS), poseł Robert Kwiatkowski oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że koło będzie nadal działać, tylko pod inną nazwą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej