RAPORT

Pogarda

„Pamiątki” z czasów I wojny światowej nadal groźne

Okazało się, że pociski mają ponad 100 lat (fot. Policja)
Okazało się, że pociski mają ponad 100 lat (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Pociski artyleryjskie z czasów I wojny światowej zostały znalezione podczas prac ziemnych w Lebiedziewie (woj. lubelskie). Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów. Policja przypomina, że pomimo upływu czasu takie znaleziska są niebezpieczne.

Para emerytów zginęła w wypadku na Podkarpaciu

Dwie osoby zginęły w niedzielę w zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Mielcu na Podkarpaciu – poinformowała Dominika Kopeć z biura prasowego...

zobacz więcej

W piątkowe popołudnie dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał informację o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch podczas prac ziemnych w miejscowości Lebiedziew. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. W wykopie pod kabel energetyczny zobaczyli 7 niewybuchów. Zabezpieczyli teren i wezwali saperów z Jednostki Wojskowej w Chełmie.


Podczas sprawdzania terenu saperzy znaleźli w sobotę jeszcze cztery pociski artyleryjskie pochodzące z okresu I wojny światowej.


Policja przypomina, że takich przedmiotów nie wolno odkopywać, dotykać, podnosić czy podgrzewać, np. wrzucając do ogniska. Niezachowanie środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu  może doprowadzić do tragedii.

Miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch, należy zabezpieczyć przed dostępem innych osób i niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej