RAPORT

Pogarda

Mężczyzna pozdrawiający od 30 lat kierowców oznaczony na internetowej mapie

 Mężczyzna ma już swoich fanów w internecie (fot. Facebook/L'uomo di Fener)
Mężczyzna ma już swoich fanów w internecie (fot. Facebook/L'uomo di Fener)

Najnowsze

Popularne

Mężczyzna, który od 30 lat pozdrawia kierowców przy drodze w miejscowości koło Belluno na północy Włoch, został niczym atrakcja turystyczna umieszczony na popularnej mapie internetowej. „Człowiek z Fener” – tak oznaczono miejsce, w którym często stoi.

Zdjęcia przed Koloseum i fontanną di Trevi. Obcokrajowcy chętnie biorą ślub w Rzymie

W 2022 roku w Rzymie odbyło się 885 ślubów par z różnych krajów. Co raz więcej obcokrajowców przyjeżdża specjalnie do Wiecznego Miasta, które...

zobacz więcej

Na mapie okolicy miasteczka Alano di Piave, gdzie leży osada Fener, znajdują się ulice, pobliskie drogi, park i Człowiek z Fener. Użytkownicy mapy w internetowej przeglądarce mogą podejrzewać, że to na przykład nazwa stojącego tam pomnika lub innego stałego elementu krajobrazu.


Chodzi jednak nie o monument, ale o mieszkańca okolicy – Christiana, którego pasją i zwyczajem stało się pozdrawianie kierowców samochodów osobowych i ciężarówek na drodze między Treviso a Belluno. W zaznaczonym miejscu znajduje się murek wysokości metra, na którym siedzi lub stoi.


Jak podał dziennik Corriere del Veneto, mężczyzna został wielokrotnie uwieczniony podczas regularnych przejazdów firmowego samochodu, który rejestruje i aktualizuje mapy.


O pasji Człowieka z Fener opowiedziała gazecie jego siostra: On zawsze był zafascynowany samochodami i ciężarówkami. Zaczął chodzić na pobocze, by pozdrawiać przejeżdżających, kiedy miał 14 lat i od tej pory nie przestał.


W internecie ma już swoich fanów. Kierowcy piszą w sieci, że kiedy nie widzą go dłuższy czas, zaczynają się niepokoić. Odwzajemniają też pozdrowienie.


Jego powitanie o poranku rozwesela na cały dzień – podkreślił jeden z nich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej