RAPORT

Pogarda

Niedziela z mrozem. Śnieg tylko na południu i wschodzie [PROGNOZA POGODY]

W niedzielę śnieg, mróz, czasem porywisty wiatr (fot. Tim Graham/Getty Images)
W niedzielę śnieg, mróz, czasem porywisty wiatr (fot. Tim Graham/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę nad Polską rozbudowuje się wyż znad Francji. Napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Najbliższe dni zapowiadają się mroźne, z dużą ilością rozpogodzeń i niewielką ilością śniegu.

Cały obszar Tatr zamknięty dla ruchu turystycznego

Z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały w sobotę o...

zobacz więcej

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie w zasięgu wyżu znad Francji, za sprawą którego do kraju napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Południowo-wschodnia część kraju jeszcze znajdować się będzie pod wpływem odchodzącego niżu.


Czytaj także: Nastoletni kierowca zginął po uderzeniu samochodem w drzewo


Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami na południu i wschodzie spodziewane są przelotne opady śniegu. W Bieszczadach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza na południu i wschodzie, około minus 2 stopni w centrum, do 2 stopni na plusie na północnym zachodzie i nad morzem.

– Na zachodzie wiatr będzie słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, okresami na południowym wschodzie porywisty, północny. Na południowym wschodzie przez cały czas możliwe są zawieje i zamiecie – powiedziała Agnieszka Prasek, synoptyk IMGW-PIB.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło: